10 Dakika Sonra Silinen E-Posta Veren Site: 10 Minute Mail

Basit olarak düşündüğümüz vakit bir e-posta adresi neden kullanılır? Elbette istediğimiz kurum yahut şahıslarla online olarak irtibat kurmak için. Lakin günümüzde o kadar fazla internet sitesiyle etkileşime giriyoruz ki, ister istemez artık kendi güvenli alanımızı kaybetmek zorunda kalıyoruz. Rahatsız edici reklam e-postaları yada durmadan gelen spam e-postalarından sıkılanlardan için 10 Minute Mail ihtilal niteliğinde bir hizmet sunuyor.

10 Minute Mail temel olarak size süreksiz e-posta adresi ve kullanımı sağlayan bir internet sitesi. Klasik e-posta hesaplarından farklı olarak burada can sıkıcı süreçlerle uğraşmak zorunda değilsiniz. Hiçbir ferdî bilgi paylaşmadığınız için de tam manasıyla bir güvenlik kelam konusu. Ayrıyeten şifremi, kullanıcı adımı unuttum kederi yok zira bu e-posta hesabı aslında 10 dakika içinde kayboluyor.

10 Minute Mail ile hücumlardan, spam e-postalardan korunabilirsiniz:

Sevdiğiniz yada irtibat halinde olmak istediğiniz internet siteleri yada kurumlarla elbette kendi ferdî e-posta adresinizi paylaşmak isteyeceksiniz. Ancak yalnızca bir evrak indirmek için yada bir makalenin tamamını okumak için girdiğiniz ve çok da güvenmediğiniz bir internet sitesinin başınıza bela olmasını istemezsiniz. 10 Minute Mail tam da bu noktada devreye giriyor.

10 Minute Mail internet sitesine girdiğiniz anda sizin için o an hazırlanmış bir e-posta adresi ve bir gelen kutusu ekranı göreceksiniz. Bu arayüzü kullanarak gelen aktivasyon e-postalarına ulaşabilir yada dilediğiniz adrese e-posta gönderebilirsiniz. Hiçbir şahsî bilgi paylaşmadığınız için hesaba karşı yapılabilecek her türlü hücumdan korunmuş olacaksınız yada e-posta adresinize gelecek tonlarca spam e-postayı görmeyeceksiniz bile zira bu hesap sadece 10 dakika mühletle faal.

10 Minute Mail nasıl kullanılır?

10 Minute Mail kullanıcılarına internet dünyasının en zahmetsiz hizmetini sunuyor. Yapmanız gereken tek şey 10 Minute Mail internet sitesine girmek ve karşınıza çıkan e-posta adresini ve bildiri kutularını dilediğiniz üzere kullanmak. Ama unutmayın, bu hesaba dair her şey 10 dakika içinde, geride herhangi bir iz bırakmadan yok olacak, bu nedenle değerli bir e-postanız varsa bu müddet içerisinde yedeklemek isteyebilirsiniz.

Yapacağınız öbür hiçbir şey yok, arkanızı dönüp istediğiniz üzere gidebilirsiniz. E-postalar silindiği vakit da mutlaka artta rastgele bir data kalmıyor. 10 Minute Mail internet sitesini kullanarak e-posta dünyasında tam manasıyla görünmez olabilirsiniz.

10 Minute Mail kullanmanın avantajları:

Konu biraz karmaşık gelmiş olabilir yada klasik e-posta kullanımıyla ortadaki fark net olarak görülmüyor olabilir. Bunun için birkaç karşılaştırma yapmakta fayda var.

  • 10 Minute Mail internet sitesine tıkladığınız anda size bir e-posta adresi verilir, muhakkak vakit kazanırsınız.
  • Kendinize dair hiçbir ferdî bilgi vermezsiniz, bu nedenle klasik e-posta hizmetlerinde olduğu üzere bir güvenlik meseleniz muhakkak olmaz. 
  • Klasik e-posta hizmetlerinde yaptığınız tüm süreçleri 10 Minute Mail internet sitesinde de yapabilirsiniz, rastgele bir fonksiyon kaybı kelam konusu değil.
  • Klasik e-posta hesabınız tehdit altındadır zira içinde sizinle ilgili pek çok bilgi saklar, 10 Minute Mail’de bu türlü bir şey ihtimal dahilinde bile değil zira her şey yok olup gidiyor.
  • Tek bir can sıkıcı spam e-posta almazsınız zira 10 dakika içinde büsbütün kaybolup gidiyor bu e-posta adresiniz.
  • İçinde küçük harfler, büyük harfler, noktalar, sayılar olan uzun ve karışık şifreleri aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız.
  • Belki de en değerlisi de e-postalar silindikten sonra tam olarak silinmeme durumu. Klasik e-posta hizmetlerinde her vakit geride birtakım bilgiler kalırken, 10 Minute Mail tam paklık konusunda garanti veriyor.

Tüm bu incelemeler ve karşılaştırmalalar sonucunda görülüyor ki 10 Minute Mail, klasik e-posta hizmetlerine nazaran çok daha kullanışlı ve inançlı. Doğal e-posta adresleri günümüzde bir nevi kullanıcının kimliği de sayıldığı için bu usul herkese uygun görünmeyebilir ama tam olarak güvenmediğiniz yada devamlı bağlantı halinde olmak istemediğiniz internet sitelerine mecburî olarak üye olacaksanız, bu sistem sizin için en inançlı yol olacaktır.

Başa dön tuşu