2K Games’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

Kaliforniya merkezli görüntü oyunu geliştiricisi ve dağıtımcısı 2K Games; WWE 2K ve NBA 2K serisi oyunları ile biliniyor. Son vakitlerde NBA 2K20’deki sunucu ve oyun yanlışları ile birçok tenkide maruz kalan 2K Games’in toplumsal medya hesaplarının kimi hackerlar tarafından ele geçirilmesi de olayların tuzu biberi oldu.

Güvenlik açıklarının kurbanı olan yayımcı 2K, Twitter ve Facebook üzere toplumsal medya hesaplarının şifrelerini hackerlara kaptırdı. Şirket dün gece birçok hesabının denetimini tekrar ele geçirmeyi başardı lakin kimi hesaplar sabahın erken saatlerine kadar -Facebook sayfası gibi- hala hesabı ele geçiren hackerların paylaştığı yazıları içerisinde barındırıyordu. Bu da şirketin Facebook sayfasını yine ele geçirebilmekte biraz zorlandığını gösteriyor.

Cinsellik ve ırkçılık içeren birçok gönderi paylaşıldı

Hesapları ele geçiren kişi yahut şahıslar, birçok paylaşım yaptı. Bu paylaşımların birkaçı zararsız ve öylesine yazılmış üzere görünüyor olsa da yapılan birtakım paylaşımlarda ziyadesiyle ırkçı telaffuzlar bulunuyordu. Bunun yanı sıra müstehcen içerikli yazılar da paylaşan hackerların kim olduğu şimdi bilinmiyor.

Video oyun sanayisinde bulunan şirket yahut çalışanların toplumsal medya hesaplarının hacklenmesi olayı birinci kez gördüğümüz bir şey değil. Daha evvel de FIFA çalışanlarının şahsî toplumsal medya hesaplarının hacklendiğini görmüştük lakin bu derece büyük bir olayın birinci sefer görüldüğü söylenebilir çünkü 2K Games’in sahip olduğu bütün toplumsal medya hesapları Twitter’dan Facebook’a varana kadar ele geçirildi.

Büyük şirketlerin bile hesaplarının ele geçirildiği göz önüne alındığında fırsattan istifade sizlerin de toplumsal medya hesaplarınızın güvenliğine dikkat etmenizi önerelim. Toplumsal medya hesaplarınız da dahil olmak üzere tüm hesaplarınızın şifrelerini şimdiki tutun ve mümkün epeyce yenilemeye çalışın. 'Kim benim hesaplarımı ne yapsın?' diye düşünmeyin çünkü kıyıda köşede bıraktığınız ve unuttuğunuz bir bilgi hayatınızın geri kalanında başınıza bela olabilir.

Başa dön tuşu