Artık Instagram kullanamayacaksınız! Tek bir yol var!

Instagram, gelecek birkaç hafta içerisinde daha evvel doğum tarihini platforma girmemiş kullanıcılardan doğum tarihlerini paylaşmalarını istemeye başlayacak. Kullanıcılar, başlangıçta bu talebi reddedebilecek. Lakin uygulama, bir müddet sonra doğum tarihi girmeyi platformu kullanabilmek için zarurî tutacak.

Bununla birlikte, on altı yaş altı ve ötesindekiler için yeni kurallar belirlendi. Instagram artık insanlardan doğum tarihi bilgilerini isteyecek. Bu, bu bilgileri şimdi Facebook ile paylaşmamış olanlar için geçerli olacak. Instagram‘ı kullanan herkes dikkatli olsun.

Instagram doğum tarihi girme zaruriliği getiriyor!

Başlangıçta, toplumsal medya platformu topluluğunun istekli iş birliği üzerinden gidecek. Hesap ayarlarına doğum tarihini giren herkes platformu kullanmaya devam edecek. Instagram, bir hesap oluşturduğunuz 2019’dan bu yana doğum tarihinizi soruyor. Şimdi bu bilgiyi girmemişseniz, yakında bunu çözmenizi gerektiren birçok bildirim alacaksınız.

Bu bilgiyi vermezseniz, ne olur?

Bunu hala yapmazsanız, artık muhakkak içeriği açamazsınız ve makul bir noktadan evvel yaşınızı girmeden Instagram‘ı bile kullanamazsınız.

Instagram yaptığı açıklama şöyle; şimdi doğum tarihlerini sorarak yalnızca tüm kuralları daha kolay belirlemekle kalmayacağız, birebir vakitte reşit olmayanlar için daha fazla uygunsuz reklamın görünmemesini de sağlayabileceğiz.

Bir açıklamada Instagram zati bunun isteğe bağlı olmadığını ortaya koyuyor. Yani bu bilgiyi vermeyen herkes hesapsız kalacak.

Peki uydurma bir doğum tarihi verilirse?

Bu makus bir fikir olabilir. Instagram, gönderilerine nazaran her kullanıcının yaşını belirlemek için yapay zekâ sistemlerini kullanacağını ortaya koydu. Instagram, çevrimiçi dünyadaki gençlerin bazen gerçekte olduklarından daha yaşlıymış üzere davranmaya yürek ettiklerinin farkında olduğunu bilhassa bildiriyor. Ne yazık ki bu işe yaramayacak.

Instagram, davranışlarınıza nazaran yaşınızı varsayım etmek için algoritmalar kullanacak. Kuşkulu hadiseler bulunursa hesap sonlandırılabilecek bu da bilhassa bir sürü takipçiniz varsa kimsenin istemediği bir durum olacaktır.

Başa dön tuşu