Birçok Markadan Rastgele Doğrulama Kodu Spamı Başladı

8 gün evvel geride bıraktığımız 2022 yılı, hatırlayabileceğiniz üzere büyük markaların veri sızıntısı skandallarıyla çalkalandığı bir yıl olmuştu. Görünüşe nazaran bu data sızıntısı furyası 2023’te de son süratiyle devam ediyor.

Aralık ayının son günlerinden itibaren ortalarında teknoloji dünyasından tanıdığımız Mert Bayantemur da olmak üzere birçok toplumsal medya kullanıcısı, çeşitli büyük markalardan doğrulama kodu spamı aldığını paylaşmaya başladı.

Bildirilene nazaran art geriye birçok doğrulama kodu gönderiliyor

Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığına nazaran hiçbir alışveriş yahut kayıt süreci yapmamalarına karşın Şok Market, N11, Kahve Dünyası, DeFacto, Mopaş Market, English Home ve Tıkla Gelsin üzere büyük markalardan doğrulama kodu spamı gönderiliyor.

Henüz olay daha yepisyeni olduğu ve çok fazla kişi maruz kalmadığı için markalardan bir açıklama yahut bilgi hırsızlarından bir talep gelmedi.

Siz de bu türlü bir doğrulama kodu spamına maruz kaldınız mı? Kaldıysanız hangi markalardan doğrulama kodu iletisi aldınız? Yorumlarda bize belirtmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu