Donald Trump TikTok Hesabı Açtı

Donald Trump, yasaklatmak için elinden gelen her şeyi yaptığı TikTok’ta hesap açtı. Bu hesaptan yapılan ilk paylaşım, Trump hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, pek çoğumuzu şaşırtmayacak bir işe imza attı. Trump, yasaklamak için elinden geleni yaptığı ve hatta geçtiğimiz haftalarda amacına ulaştığı TikTok’ta hesap açtı. Hatta Donald Trump, platformdaki ilk paylaşımını da yaptı.

Donald Trump’ın ilk paylaşımı, New Jersey’de katıldığı Ultimate Fighting Championship (UFC) karşılaşmasından kesitler içeriyordu. 50 milyondan fazla görüntüleme, 3 milyondan fazla beğeni alan video, Trump hayranlarının ilgisini çekti.

Donald Trump’ın TikTok’taki ilk paylaşımı:

Donald Trump’ın sözcüsü Steven Cheung, konuyla ilgili açıklamasında “Hiçbir cepheyi savunmasız bırakmayacağız. TikTok’a katılmamız, Biden karşıtı içerik tüketen daha genç bir kitleye ulaşmaya devam ettiğimiz anlamına geliyor.” ifadesini kullandı.

Donald Trump, Adaylık Kampanyasında Kripto Paralarla Ödeme Alacak

Yapılan açıklamadan da anlayabileceğiniz üzere Donald Trump, seçim kampanyasının bir parçası olarak TikTok’a katılmış durumda. Ancak seçimden sonra neler yaşanacağını şimdilik bilemiyoruz. Bildiğiniz gibi Trump, düşünce yapısını sadece 1 günde 180 derece değiştirebilir. Böyle bir durum yaşanması hâlinde TikTok’a yine düşman kesilebilir.

Kaynak :
https://abcnews.go.com/Technology/wireStory/trump-joins-tiktok-calls-honor-president-ban-video-110754099

Başa dön tuşu