Elon Musk ile Ünlü YouTuber’ın ‘İnovasyon’ Atışması

Daha evvel de toplumsal medya üzerinden sık sık paslaşan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile ünlü YouTuber Casey Neistat, bir kere daha epeyce enteresan bir sohbetin tarafları oldu. Tanınan görüntü paylaşım platformunda 11,6 milyon abonesi bulunan Neistat, meskeninin çatısındaki güneş panellerini incelemek için merdiven yerine uzun bir teleskopik çubuk kullan Tesla Energy görevlisinin fotoğrafını çekti ve “Şimdiye kadar gördüğüm en 'kral' selfie çubuğu” tabirleriyle şahsî Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. 

Tesla, her ne kadar elektrikli arabalarla bilinen bir şirket olsa da, tıpkı vakitte dünyanın en büyük yenilenebilir güç depolama sistemleri üreticilerinden biri pozisyonunda. ABD’li şirketin, geçtiğimiz yıl Güney Avustralya'da üretimini tamamladığı 100 megavat kapasiteli dünyanın en büyük lityum iyon bataryası, bölgedeki 30 bin meskene elektrik sağlıyor. 

Neistat’ın, Tesla’yı takdir eden paylaşımına kayıtsız kalamayan Musk, ünlü YouTuber’ın tweetini alıntılayarak, “İnovasyonun birçok yolu vardır” kelamıyla kendi takipçileriyle paylaştı. Üstte da belirttiğim üzere Musk ve Neistat, Twitter’da birinci kere mentionlaşmıyor. 

Ekim 2018'de Neistat, Musk’ın paylaşımının altına “Tesla bugüne kadar sahip olduğum en güzel araba” yorumunda bulunmuştu. YouTube kanalında Musk ile ilgili birkaç görüntü da bulunan ünlü Neistat, tıpkı vakitte milyarder girişimcinin Los Angeles'taki Boring Company tüneline davet ettiği isimlerden birisiydi.

Casey Neistat'ın Boring Company tüneliyle ilgili çektiği görüntüyü aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu