Elon Musk kararını verdi. Twitter macerası kötü bitti!

Dünyanın en güçlü insanı olmasının yanında, tüm iş insanları ortasında en tanınan isimlerden de biri olan Elon Musk, son vakitlerde Twitter’ı satın alma atılımıyla gündemden düşmüyordu. Birinci olarak ünlü toplumsal medya platformunun %9,2’lik payını satın alan, akabinde ise tamamına sahip olabilmek için harekete geçen ünlü milyarder, bu uğurda 44 milyar doları gözden çıkarmıştı.

Bununla birlikte süratli başlayan görüşmeler Elon Musk’ın platformdaki robot hesapların sayısından kuşku duymasıyla kesintiye uğramıştı. Satış sürecini onaylayan Twitter idaresi, Elon Musk’ın isteklerini yerine getirmek için taviz üzerine taviz verse de, ünlü milyarder kendisine sunulan bilgilerden bir türlü tatmin olmadı. Olağan kurallar altında bu türlü bir durumda Twitter idaresinin resti çekmesi bekleniyordu fakat iptal haberini duyuran tekrar Elon Musk oldu.

Elon Musk kararını verdi. Twitter macerası makus bitti!

Kendisine sunulan onca bilgiye karşın robot hesap sayısının %5 civarında olduğuna ikna olmayan ünlü milyarder muahedeyi feshettiğini duyurdu. Yani Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma macerası böylelikle son bulmuş oldu. Fakat artık de gündemi tazminat mutabakatı meşgul edecektir. Zira iki taraf ortasında yapılan mutabakata nazaran taraflardan birisinin çekilmesi halinde öbür tarafa tazminat olarak 1 milyar dolar ödeme yapması gerekiyor.

Bununla birlikte Elon Musk’ın basitçe bu parayı ödemeye yanaşmayacağı ve antlaşmasının kendisinden kaynaklanmayan sebeplerden ötürü bozulduğunu öne sürmesi kuvvetle olası. Bakalım önümüzdeki günlerde bu mevzuda daha ne üzere gelişmeler yaşanacak.

Başa dön tuşu