Elon Musk Twitter’ın küresel içerik denetleme ekibini işten çıkardı

Bloomberg’e nazaran, kayıplar ortasında şirketin eski gelir siyaseti kıdemli yöneticisi Analuisa Dominguez de var., Twitter’ın platformun global temyiz süreci ve devlet medya programında yer alan bir avuç çalışana ek olarak, şirketin yanlış bilgilendirme siyasetini yürütmekten sorumlu çalışanları da işten çıkardığı bildiriliyor.

Twitter’ın İnanç ve Güvenlik lideri Ella Irwin, şirketin yakın vakitte daha fazla çalışanı işten çıkardığını doğruladı. Irwin Bloomberg’e yaptığı açıklamada “Örneğin takımları iki yerine tek bir önder altında birleştirmek daha mantıklıydı” dedi ve şirketin yetenek harcamasını haklı çıkarmak için kâfi “potansiyel” görmediği alanlarda Twitter’ın rolleri ortadan kaldırdığını ekledi.

Elon Musk Twitter’ın global içerik denetleme grubunu işten çıkardı

Ayrıca, Twitter’ın temyiz departmanındaki işçi sayısını artırdığını ve bir gelir siyaseti liderine sahip olmaya devam edeceğini söyledi.

21 Kasım’da, Twitter çalışanlarına “son derece sert” ültimatomunu verdikten kısa bir mühlet sonra, Elon Musk’ın, şirketin, herkesin katıldığı bir toplantıda daha fazla emekçiyi işten çıkarmayacağını söylediği bildirilmişti. Twitter’ın bu son işten çıkarmalarının ölçeği, Musk’ın devralmasından kısa bir mühlet sonra gerçekleşenler kadar fazla olmasa da , şirket milyarderin taahhüdüne karşın çalışanı işten çıkarmış oldu. Şirket, geçen ayın ortalarında altyapı kısmının bir kısmını da işten çıkartmıştı.

Başa dön tuşu