Elon Musk ve Twitter CEO’sundan karşılıklı rest!

Milyarderin, toplumsal platformu 44 milyar dolara satın alma mutabakatına uyması gerekip gerekmediği konusunda Twitter ile yaptığı yüksek bahisli mahkeme gayretinde tabir vermesi planlanmıştı. Bunun yerine Musk’ın sorgusu ileri bir tarihe ertelendi. Bugün Musk’ın avukatlarıyla da görüşmesi planlanan Twitter CEO’su Parag Agrawal, hususla ilgili bilgi verilen bir bireye nazaran, tıpkı formda sözünü erteledi.

Musk’ın ertelemesi Bloomberg, Reuters ve Wall Street Journal tarafından bildirildi ve bunların tümü bilgiyi anonim kaynaklara bağladı.

Erteleme haberleri, görünüşe nazaran davada bir uzlaşma umuduyla Twitter paylarında %5,4 artışla 43,03 ABD dolarına yükselen kısa bir ralliyi ateşledi. Bu coşku günün ilerleyen saatlerinde azaldı. Twitter payları Pazartesi günü açılıştan sekiz sent daha yüksek olan 41.58 dolar düzeyinden kapandı.

Mahkeme gözlemcileri, bu tıp ertelemelerin büyük duruşmalar öncesinde olağandışı olmadığını söyledi. Salı günü birkaç kıymetli ön duruşma önergesi hakkında bir duruşma yapılması planlanıyor.

Elon Musk ve Twitter CEO’sundan karşılıklı rest!

Her iki adamın da, Musk’ın Twitter teklifinin görünüşte çöküşünde kimin kusurlu olduğunu belirleyecek olan Ekim davası öncesinde muhalif avukatlar tarafından sorulan soruları yanıtlamaları bekleniyordu. Duruşmanın yalnızca beş gün sürmesi planlanan Delaware Chancery Court’ta 17 Ekim’de başlaması planlanıyor.

Dünyanın en zenginlerinden Musk, Nisan ayında Twitter’ı satın almayı kabul etmiş, pay başına 54.20 dolar teklif etmiş ve şirketin içerik kontrolünü gevşeteceğine ve geçersiz hesapların kökünü kazıyacağına kelam vermişti. Temmuz ayında ise, hareketinin münasebeti olarak Twitter’a bir dizi suçlamada bulunarak mutabakattan çekilmeye çalıştı. Twitter daha sonra Musk’ı satın almayı tamamlamaya zorlamak için dava açtı.

Başa dön tuşu