Elon Musk’ın başı dertten kurtulmuyor

Elon Musk, son vakitlerde gördüğümüz en değişik multimilyarderlerden biri. Bugüne kadar dünyanın en güçlü insanları listesinin en zirvesine birçok kişi çıktı lakin bu isimlerden hiç biri Elon Musk kadar çok gündeme gelmedi. Yıllardır söylediği her kelam, paylaştığı her tweet ile gündeme gelmeyi başaran ünlü milyarder, son vakitlerde biraz daha kabuğuna çekilmiş olsa da hala eski günlerin hesabını tam olarak verebilmiş değil.

Geriye, 5 yıl öncesine gittiğimiz vakit Elon Musk attığı bir tweet’te Tesla paylarını 420 dolardan alabileceğini ve bunun için gerekli fonları ayarladığını belirtmişti. Lakin tabi sonrasında bu türlü bir alım olmadı zira o vakitlerde Tesla payları bunun neredeyse 5’de 1’i fiyatınaydı.

Elon Musk’ın başı kederden kurtulmuyor

Ancak Elon Musk’ın bu atılımının borsa kanunlarına muhalif olduğunu savunan birçok kişi soluğu mahkemede aldı. İşte ortadan geçen 5 yıla karşın hala mahkeme tarafından bir karara varılabilmiş değilken, geçtiğimiz günlerde görülen son davaya Elon Musk’ta katıldı.

Verdiği sözlerde kendini savunan Elon Musk, kelamlarının yanlış anlaşıldığını orada asıl belirtmek istediği şeyin Tesla paylarının büsbütün satın alınmak istenilmesi halinde bunun için elinde SpaceX üzere çok değerli bir şirketin olduğunu söyledi. Tabi bu açıklamaların mahkeme heyetince kâfi görülmesi pek mümkün değil. Yeniden de uzun bir müddettir devam eden bu davanın yakın bir vakitte sona ermesi bekleniyor.

Başa dön tuşu