Google’ın Görsel Aramaları Kolaylaştıracak Öneri Özelliği

İnternet üzerinden görsel aramak için en çok başvurduğumuz araç tahminen de Google Görseller’dir. Rastgele bir kelimeyi, söz öbeğini ya da görseli kullanarak Google Görseller’de arama yapmak son derece kolay. Buna karşın vakit zaman aradığımız görsele ulaşmak için hangi anahtar kelimeyi kullanmamız gerektiğini bilemeyebiliyoruz.

Google, kullandığı anahtar söz ile aradığı görsele ulaşamayanlar için Google Görseller’deki arama sonuçları ortasında anahtar sözler öneriyor. ‘İlgili Aramalar’ başlıklı bir kutucuğun içinde görünen teklifler, kullanılan anahtar söz ile ilgili benzeri arama teklifleri sunuyor. Bu anahtar sözleri Google Görseller’de aratmak için üzerine tıklamak kâfi oluyor.

‘İlgili Aramalar’ özelliği, kağıt üzerinde bakıldığında küçük bir detay üzere gözükebilir. Fakat aradığınız görsele ulaşmak için gerçek anahtar kelimeyi bulamadığınızda İlgili Aramalar’ın büyük yararı olacağını söyleyebiliriz. Ayrıyeten Google, ilerleyen süreçte bu özelliği daha da geliştirerek fonksiyonelliğini artırabilir.

Başa dön tuşu