Instagram, Reels ile Para Kazanma Programını Durduruyor

Meta, Reels üreticilerine sunduğu bonus programını durdurma kararı aldı. Program, revize edilmiş şekilde yakın gelecekte geri dönecek.

Sosyal medya platformları, daha fazla kullanıcıya erişebilmek için içerik üreticilere ve tüketilebilir içeriklere bağlı durumda. Bu da platformlar arasında içerik üreticilerine yönelik fon yarışına neden olurken bugün Meta’dan ilginç bir hamle geldi.

Meta, Instagram’da Reels içerik üreticilere verdiği bonus kazanç programını durduracağını açıkladı. İçerik üreticileri, böylelikle ana gelir kaynaklarından birisini kaybetmiş olacak.

Meta’dan açıklama geldi: Program, farklı bir şekilde tasarlanarak geri dönecek

meta

Meta, Business Insider’a yaptığı açıklamada durdurulan Reels Play (Reels Oynatımı) programını geliştirmek için testleri genişlettiğini paylaştı. Fakat şirket, şimdilik hem Facebook hem de Instagram’da programı durdurduğunu ifade etti.

Program tamamen içerik üreticilere veda etmeyecek. Şirket, programı daha hedeflenmiş bir şekilde geri getirmek için yollar arayacağını söyledi. Fakat bu planların ne zaman tamamlanabileceğine dair bir açıklama yapılmadı.

2021 yılında uygulamaya konan program, içerik üreticilerini ikiye bölmüştü. Bazı üreticiler sadece bir ay içinde 35 bin dolar gibi inanılmaz paralar kazandığını söylerken bazıları ise kazandıkları bonusun 100 dolar civarı miktarlar olduğunu söylemişti.

Reels Oynatımı programı, ABD dışındaki ülkelerde henüz yürürlüğe konmamıştı.

Meta, Bombayı Patlatıyor: Twitter Rakibi Sosyal Medya Platformu Geliyor!

Kaynak :
https://www.businessinsider.com/instagram-facebook-pause-reels-us-play-bonus-money-creators-program-2023-3

Başa dön tuşu