Instagram’ın Mağaza Sekmesi Kaldırılıyor!

Dünyanın en tanınan çevrimiçi fotoğraf ve görüntü paylaşım platformlarından Instagram, geçtiğimiz devirde “Mağaza” isimli özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik, isminden da anlaşılabileceği üzere Instagram kullanıcılarının uygulama üzerinden alışveriş yapmalarına imkan tanıyordu. Platformun bugün yaptığı açıklama, bu özelliğin artık bugünkü kadar ön planda olmayacağını gözler önüne seriyor.

Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki ay itibarıyla kullanıma sunulacak bir güncelleme ile uygulamanın alt kısmında bulunan Mağaza ikonu kalkacak. Kullanıcılar, tam ortada yeni içerik paylaşımı yapacakları bir buton görecekler. Şimdilerde Mağaza ikonunun olduğu yerde ise Reels butonu yer alacak. 

Peki Instagram Mağaza kaldırılıyor mu?

Instagram’ın açıklamalarına baktığımızda, Mağaza özelliğinin tam olarak kaldırılmadığını görüyoruz. Kullanıcılar, Keşfet ile Reels kısmında Instagram Mağaza eserlerini görmeye devam edecekler. Ayrıyeten markalar, Instagram profillerinde eser satışı yapmaya devam edecekler. Elhasıl şubat ayında yayınlanacak güncelleme, mağaza sekmesini kaldıracak lakin Instagram’ın alışveriş özelliği keşfet ve markalar sayfasında kullanılmaya devam edecek.

Instagram, aldığı karar ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Haliyle Mağaza ikonunun bir anda mı yok olacağını yoksa kademe kademe mi kalkacağını tam olarak bilmiyoruz. Şubat ayı geldiğinde, her şey daha fazla netleşmiş olacak.

Başa dön tuşu