Musk, Twitter’a Gelecek Yeni Özelliklerin Müjdesini Verdi

Ünlü milyarder Elon Musk, dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter’ı satın alıp başına geldiğinden beri birçok yeni özellik getirdi. Bu özelliklerden en çok dikkat çekeni de mavi tik almanızı sağlayan Twitter Blue aboneliğiydi.

Musk, geçtiğimiz gün Twitter’da platforma getirecekleri yeni özellikleri duyurdu. Özelliklerin ortasında Twitter Blue’nun bir üst modeli olacak bir abonelik sistemiyle reklamları büsbütün kaldırma imkanı en ilgi çekeni oldu.

Reklamlardan arındırılmış Twitter geliyor

Musk, paylaştığı gönderide Twitter’daki reklamların çok sık gösterildiğini ve çok yer kapladıklarını belirtti. Akabinde önümüzdeki haftalarda bu meselelerin çözüleceğini ve Twitter Blue’nun daha kıymetli bir fiyata sahip abonelik katmanı ile reklamları büsbütün kaldıracak bir sistem getireceklerini duyurdu.

Dünyanın dört bir yanından yabancı lisanlarda paylaşılan gönderiler, çeviri yapılarak ana sayfanıza çıkarılacak

Musk, paylaştığı bu gönderide dünyanın dört bir yanından (özellikle Japonya’dan) çok enteresan gönderiler paylaşıldığını ve Twitter’ı yalnızca kendi lisanında kullanan insanların bundan yoksun kaldığına değiniyor.

Gelecek haftalarda Twitter’a gelecek olan bu özellik ile birlikte kullanıcılar, öteki lisanlarda paylaşılan gönderileri kendi lisanlarına çevrilmiş biçimde anasayfalarında önerilmiş tweet olarak görebilecekler.

Twitter’dan çıktığınızda ‘Sana özel’ yahut ‘Takip edilenler’ sekmelerinden hangisinde olduğunuz hatırlanacak

Twitter’a yeni gelen ‘Sana özel’ ve ‘Takip edilenler’ sekmelerinden rastgele birindeyken uygulamayı kapattığınız vakit, uygulamayı tekrar açtığınızda hangisinde olduğunuz fark etmeksizin ‘Sana özel’ sekmesinde başlıyorsunuz.

Twitter’ın bir sonraki güncellemesi ile birlikte artık hangi sekmede kaldıysanız tekrar açtığınızda oradan gezinmeye devam edebileceksiniz.

Musk, paylaştığı gönderilerde bu özelliklerin uygulamaya geleceği spesifik tarihleri vermedi. Bir tek son özelliğin bir sonraki güncelleme ile geleceğini biliyoruz.

Başa dön tuşu