Play Store, Eş Zamanlı Uygulama İndirmelerini Test Ediyor

Google, Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olan Play Store’da uzun vakit evvel gelmesi gereken bir özelliği test etmeye başladı. Android Police tarafından aktarılan bilgiye nazaran yeni özellik, uygulamaların ya da uygulama güncellemelerinin eş vakitli olarak indirilmesini mümkün kılıyor.

Mevcut Play Store sürümünde rastgele birkaç uygulamayı ya da uygulama güncellemesini indirmek istediğinizde Play Store bu uygulama ya da güncellemeleri tek tek indirir. Bu durum, internet suratı düşük olan kullanıcılar için büyük bir sorun yaratmasa da internet suratı yüksek kullanıcılar için kıymetli bir vakit kaybı oluşturmaktadır.

Henüz test edilmekte olan özellikte ise indirmek istediğiniz uygulamalar ya da güncellemeler eş vakitli olarak aygıta indirilip kurulabilecek. Akıllı telefonlarımızda onlarca farklı uygulama bulunduğunu göz önüne alırsak uygulamaların eş vakitli olarak güncellenmesi, tek tek güncellenmesinin yanında önemli bir sürat kazandıracaktır.

Play Store’un yeni sürümündeki bir öteki özellik ise geliştiricilerin rastgele bir uygulamanın ya da uygulama güncellemesinin pürüzlü bir sürümünü kullanıcılarla paylaşmasını sağlayan dahili uygulama paylaşımı. Lakin Google, dahili uygulama paylaşımı ile paylaşılan uygulamaları incelemiyor ve kullanıcıları Google Play Hizmet Şartları'na uygun olmayabileceği konusunda uyarıyor.

Başa dön tuşu