Şimdi de TikTok, ‘Fotoğraf Modu’ ile Instagram’ı kopyalıyor

Güncelleme, TikTok kullanıcılarının bir gönderide birden fazla fotoğrafın yanı sıra 2.200 karaktere kadar altyazı paylaşmasına imkan tanıyacak.

Müzik de içerebilen yeni fotoğraf gönderileri, görüntülerin yanı sıra kullanıcıların Sizin İçin sayfasında görünecek. Bir blog gönderisinde TikTok, yakın vakitte genişletilen karakter sayısını birleştiren Fotoğraf Modunun, içerik oluşturucuların “kendilerini söz etmelerine ve diğerleriyle daha derinden temas kurmalarına” müsaade vereceğini umduğunu söyledi.

Ancak Fotoğraf Modu, Sizin İçin Sayfasını yaratıcı olamayacak formda Instagram’a daha çok benzetiyor. Mashable’a nazaran, bu özellik, içerik oluşturucular tarafından geri dönüştürülmüş metin memlerini ve çoklukla Instagram’da tanınan olan öbür içerikleri paylaşmak için zati kullanılıyor.

Şimdi de TikTok, ‘Fotoğraf Modu’ ile Instagram’ı kopyalıyor

Ancak, Instagram’ın TikTok klonu Reels ile etkileşime girmekte zorlandığı bildirildiğinden, TikTok’un artık Instagram’ın yepyeni önermesini kopyalaması bilhassa dikkat cazibeli. Wall Street Journal kısa mühlet evvel TikTok’un günlük izlenme müddetinde Instagram Reels’i hala çok geride bıraktığını bildirdi.

Aynı vakitte bu, hepsi tıpkı görünene kadar utanmadan birbirini kopyalayan her toplumsal medya platformunun en son müsabakası. Sadece son altı haftada: Instagram, TikTok ve Snapchat, Fransız yeni başlayan BeReal’e kendi yaklaşımlarını getirdi (Instagram’ınki şimdi resmi olarak piyasaya sürülmedi). Twitter, tam ekran görüntüler için TikTok stili bir besleme başlattı. Kendisi bir TikTok klonu olan YouTube Shorts, TikTok şekli seslendirmeler ekledi.

Başa dön tuşu