TikTok için şov yapayım derken 17 bin TL ceza aldı

TikTok hiç olmadığı kadar tanınan. Toplumsal medya uygulamaları ortasında en çok kullanılan uygulamalar ortasında olan TikTok farklı görüntü akımlarıyla kullanıcıları kendine çekiyor.

Yine bir TikTok görüntüsü çekerken başı belaya giren bir kullanıcı haberi gündeme oturdu. Antalya’nın Alanya ilçesinde bir kullanıcı TikTok uygulaması için jandarma gruplarının önünde tek teker kaldırarak motosiklet kullanan 3 şoför yakalandı.

TikTok için gösteri yapayım derken 17 bin TL ceza aldı

Olay Antalya’nın Konaklı Mahallesi’nde meydana gelmiş. Alanya 8. Jandarma Trafik Timlerinin sabit trafik denetimi yaptığı sırada, 3 tane plakası kapatılmış motosiklet şoförü uygulama noktasından ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçmış. Kelam konusu şoförlerden biri aracını tek teker üzerinde kullanıyormuş.

Olaylar yol kenarında bir gencin telefonla olayı çekmesiyle ortaya çıktı. İmajları çeken kişi görüntüleri TikTok‘a yüklemek için çekiyormuş. Yapılan incelemeler sonucunda kelam konusu şoförlere 17 bin TL ceza kesildi.

Motosikletini tek tekerde süren şahıs hakkında CMK 179/3 trafik güvenliğini tehlikeye atmaktan isimli süreç başlatıldı. İmajları çeken kişi hakkında da memurun manzaralarını çekmekten süreç başlatıldı. Ayrıyeten, her 3 şoföre de 2918 SKTK’nın ilgili hususlarından toplamda 17 bin 493 TL idari para cezası uygulandı. Bununla da kalmayıp şoförlerin ehliyetleri süresiz bir biçimde iptal edildi. Siz toplumsal medyanın bu hale gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüntü çekmek için bu kadar risk almaya bedel mi?

Başa dön tuşu