TikTok, tüm kullanıcılara yorum ‘beğenmeme’ düğmesi veriyor

Diğer toplumsal ağlarda olduğu üzere, hoşnutsuzluğunuzu söz etmek için bir başparmak aşağı düğmesine dokunabilir yahut ikinci bir fikriniz varsa süreci geri alabilirsiniz.

Şirket, özelliği “alakasız yahut uygunsuz” yorumlar hakkında geri bildirim almanın öteki bir yolu olarak adlandırıyor. Ülkü olarak, çok sayıda beğenmeme içeren bir yorum, TikTok’u nefret söylemi, spam yahut trolleme hakkında aksi takdirde kaçırabileceği konusunda uyaracak. Bu da gelecekte daha sağlıklı yorumları teşvik edebilir.

TikTok, tüm kullanıcılara yorum ‘beğenmeme’ düğmesi veriyor

Siz sormadan evvel: evet, TikTok berbata kullanım potansiyelinin farkında. YouTube üzere, TikTok da beğenmeme sayılarını göstermeyecek. Bir mafya, birebir fikirde olmadığı yorumları kötülemek için çok daha yeterli bir teşvike sahip olabilir. Şirketten bir açıklama istedik, lakin TikTok, düğmenin berbata kullanılmasına karşı tedbir alıp almayacağını şimdi söylemedi.

Bu, TikTok’un buyruğundaki tek denetleme aracı değil ve birleştirilmiş kaynaklar, şirketin çok sık yokuş aşağı giden yorum kısımlarını ele almasına yardımcı olabilir. Bunu akılda tutarak, TikTok’un siyasetlerini uygulamadaki zorlukları göz önüne alındığında, beğenmeme düğmesinin ne kadar tesirli olabileceği açık değil. Örneğin TikTok’un hala yanlış bilgileri denetim etme meseleleri var. Beğenmemeler yardımcı olabilir, lakin kesin bir düzeltmeyi temsil etmiyor.

Başa dön tuşu