TikTok’un son hamlesi çok ses getirecek

Sosyal medya dünyasında çok büyük bir rekabetin yaşandığını belirtelim. Bir taraftan Instagram rüzgarı sürat kesmeden devam ederken, başka taraftansa Çinli toplumsal medya platformu TikTok’un gümbür gümbür geldiğine şahitlik ediyoruz. Üstelik bugüne kadar yaşanan gelişmelere bakıldığında, Instagram’ın TikTok’tan etkilendiğini ve yeni özellik bakımından TikTok’un daha özgün olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu durum da Çinli toplumsal medya platformu için büyük bir artı.

Gelen son açıklama ise, TikTok’un kendini geliştirme konusunda ne kadar kararlı olduğunu bir kere daha gözler önüne serdi. Buna nazaran dünyanın en değerli sinema ve dizi kıymetlendirme platformu olan IMDB ile TikTok ortasında yeni bir iştirak mutabakatı imzalandı.

TikTok’un son atılımı çok ses getirecek

Bu muahedeye nazaran artık TikTok kullanıcıları, IMDB’de yer alan tüm içerikler için çok daha kapsamlı paylaşımlar yapabilecekler. Üstelik yapılan bu paylaşımlara istinaden öteki TikTok kullanıcılarının o paylaşımlarla girebileceği etkileşimlerin tipi de genişletildi.

Buna nazaran artık TikTok üzerinden IMDB bilgi tabanında bulunan içerikler hakkında çok daha fazla bilgi alınabilecek, bu içerikler favorilere eklenebilecek ve başka kullanıcılara önerilebilecek. Üstelik bu yeni özellik sayesinde artık TikTok’un hitap ettiği yaş kitlesinin de daha yüksek olacağı düşünülüyor. Bakalım TikTok’un bu son atılımı, platforma beklediği katkıyı yapabilecek mi? Dahası en büyük rakibi Instagram bu atılıma nasıl karşılık verecek?

Başa dön tuşu