Torrent Kullanıcılarına Kötü Haber: MagnetDL Kapandı

Torrent kullanıcıların, istedikleri datalara basitçe erişebildikleri, 7 yıldır hizmet veren MagnetDL kapandı. 2012 yılında kurulmuş olan MagnetDL, kullanıcılarına kolay bir arayüzle hizmet veriyor, beşerler aradıklarını basitçe bulabiliyorlardı. Ünlü torrent servisinin neden kapatıldığı ise şimdi bilinmiyor.

Kullanıcıların MagnetDL internet sitesine girmeleriyle birlikte onları karşılayan bir ileti vardı. İşte MagnetDL tarafından paylaşılan o ileti;

Paylaşılan iletide “Magnet DL kapandı. Hoş geçen 7 yılın akabinde sona gelmek üzücü. Sistemli ziyaretçilerimiz başta olmak üzere tüm ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.” yazıyordu. 

MagnetDL, başka torrent sitelerine oranla daha kolay bir kullanım imkanı sunuyordu. İçerikler listeleniyor ve aradığınız içeriğe ulaştığınızda üzerine tıklamanız yetiyordu. MagnetDL içeriği, direkt torrent uygulamanıza yönlendiriyordu. Bu yüzden de kullanıcılar tarafından hep beğenilen bir platform olmuştu. Platformun kapanması, torrent kullanıcıları için üzücü bir durumdu.

Özellikle İngiltere üzere ülkelerde tanınan olan bu torrent hizmetinin neden kapandığına dair net bir bilgi yok. Bilindiği üzere torrent indirmeler yasal değil. Bununla ilgili olarak sanki isimli bir sorunun mi yaşandığı bilinmiyor. MagnetDL kurucularından bu hususla ilgili bir açıklama gelmedi.

Başa dön tuşu