Twitter Blue, Android Kullanıcıları İçin Yayınlandı

Ekim ayında başa geçen Elon Musk ile büyük bir değişime uğrayan Twitter, bugün yeni bir sürprizle daha bizi karşıladı. Daha evvel sadece iOS kullanıcılarının faydalanabildiği fiyatlı abonelik hizmeti Twitter Blue, Android kullanıcılarına da açıldı.

Fakat Twitter, Android kullanıcılarına sunacağı Twitter Blue’nun fiyatına artırım yaptı. Bugüne kadar Android’de 8 dolar ve iOS’ta 11 dolar olarak gözüken abonelik fiyatı, Android için de 11 dolara yükseltildi.

Peki Twitter neden bu türlü bir karar aldı?

Şirket, Android kullanıcıları için Twitter Blue fiyatlarında yaptığı artırım hakkında bir münasebet sunmadı. Ancak kestirimler, tıpkı Apple’ın App Store’u için geçerli olduğu üzere Google’ın Play Store’undaki komisyondan da kaçmak tarafındaydı.

Bir öbür deyişle Twitter, uygulama mağazalarına ödeyeceği kurulu kullanıcılara ödetiyor. Çünkü Twitter’ın masaüstü sürümünden Blue aboneliği alanlar, hala 8 dolarlık fiyatla karşılaşıyor.

Twitter Blue hangi ülkelerde kullanılabiliyor?

Kullanıcılara mavi tik rozeti ve uzun görüntüler yükleme üzere avantajlar sunan Twitter Blue, şu anlık sadece ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya’da kullanılabiliyor.

Başa dön tuşu