Twitter satışında roller değişti: Şimdi de Twitter satışı onaylamıyor!

Elon Musk ile Twitter ortasında yaşanan olayların, son vakitlerin en karmaşık satın alım sürecini doğurdu diyebiliriz. Birinci olarak Nisan ayının başlarında bir açıklama yapan Elon Musk, Twitter paylarının %9,2’sini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurmuştu. Bu açıklamadan kısa bir mühlet sonra ise, Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını yaklaşık 44 milyar dolar karşılığında alabilmek için teklifte bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Her iki taraf meblağ konusunda mutabakata varınca, satış süreci süratli bir halde ilerlemeye başladı. Ancak Elon Musk, sürecin sonuna gerçek Twitter’ın kendisine kâfi bilgileri vermediğini ve kendi araştırmalarına nazaran platformdaki bot sayısının açıklananın 4 katı olduğunu sav ederek muahedeyi bozmuştu.

Twitter satışında roller değişti: Artık de Twitter satışı onaylamıyor!

Tabi bu atak karşısında Elon Musk’ı satın almaya zorlamak için dava yolunu seçen taraf Twitter oldu.

Ancak bu kademeden sonra işler daha karışık hale geldi. Dava süreci devam ederken, Twitter idaresine mahkeme üzerinden bir teklifte bulunan Elon Musk, anlaştıkları meblağdan platformu satın almak istediğini iletti. Buraya dikkat, zira davanın konusu aslında Elon Musk’ı Twitter alımı konusunda zorlamaktı. Lakin gelen bu teklif karşısında Twitter yönetimi beklenen cevabı vermeyerek bu meblağa satışın yapılmayacağı cevabını verdi. Yani artık de Twitter mutabakat kararlarına uymak istemiyor. Sonucun ne olacağını ise 17 Ekim’de görülecek mahkeme karar verecek.

Başa dön tuşu