WhatsApp, milyonlarca kişiyi uğraşmaktan kurtaracak yeni özelliğinin testlerine başladı

Akıllı telefon dünyasının en tanınan uygulamalarından biri, tahminen de birincisi olan WhatsApp son derece düzgün bir yıl geçirdi. Birbirinden kıymetli güncellemeler ve yeni özelliklerle kullanıcılarının beklentilerini ziyadesiyle karşılayan Amerikalı teknoloji devi, yeni yılda da bu durumu sürdürmeye devam edecek üzere görünüyor.

WhatsApp’tan gelen yeni bilgilere nazaran, ünlü anlık haberleşme platformu kullanıcıların yıllardır şikayetçi olduğu iletileri taşıma külfetine son derece pratik bir tahlil getirmek için kolları sıvadı. WhatsApp’ın şu an ki sürümünde bildirilerinizi yeni bir telefona taşımak istemeniz halinde yapmanız gereken şey, bu bildirileri evvel bir bulut hesabına yedeklemeniz daha sonra ise yeni telefonunuzdan hesap oluşturarak bu bulut hesabındaki dataları telefonunuza indirmeniz olacaktır. Lakin söylemesi kolay olan bu usul vakit olarak biraz kasvet açabiliyor.

WhatsApp, milyonlarca kişiyi uğraşmaktan kurtaracak yeni özelliğinin testlerine başladı

İşte WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik ise tüm bu süreci ortadan kaldıracak. Gelen birinci bilgilere nazaran bundan sonra iletileri taşımak için ayarlar içerisine yerleştirilecek bir menüden “Mesajları Taşı” tuşuna basmanız neredeyse kâfi olacak. Bu basamaktan sonra bir QR kod oluşturulacak ve yeni telefonunuzdan QR kodu okutmanızla birlikte bildirilerin taşınması süreci de başlamış olacak.

Bununla birlikte özellik şu an hala test evresinde. İlerleyen vakitlerde bu özelliğin kullanımı yahut kapsamında bir değişikliğe gidilebilir. Lakin nasıl gelirse gelsin, bu özelliğin WhatsApp kullanıcılarının işlerini bir oldukça kolaylaştıracağı kesin.

Başa dön tuşu