WhatsApp Web beklenen özelliği aldı!

WhatsApp nihayet web sürümü için beklenen özelliği sunduğunu duyurdu. Daha evvel WhatsApp web uygulamasını kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması ve WhatsApp uygulamasının açık olması gerekiyordu. Tanınan uygulama Beta sürümü ile bu mecburiliği ortadan kaldırmıştı.

Dün yayınlanan güncelleme ile birlikte artık WhatsApp Web için getirilen bu özellik geniş bir sürümle herkesin kullanımına sunuldu. Artık telefonunuz internete bağlı olmasa dahi WhatsApp Web kullanabileceksiniz.

WhatsApp Web beklenen özelliği aldı!

Çoklu aygıt takviyesi kullanıcılar tarafından da uzun müddettir isteniyor. WhatsApp bu isteğin üzerine bir müddettir çalışıyordu. Beklenen özellik nihayet yeni bir güncelleme ile herkese sunuldu. WhatsApp 2.2142.12 sürümü ile birlikte artık telefona bağlı kalmadan web uygulamasını kullanabileceksiniz.

WhatsApp uygulamasını bilgisayarında kullanmak isteyenler dilerlerse web uygulamasını indirebilir ya da tarayıcıdan WhatsApp’a ulaşabilirler. WhatsApp ayrıyeten web sürümüne özel farklı özellikler daha sundu. Bunlar ortasında foto editörü ve çıkartma önerme yer alıyor. WhatsApp ayrıyeten Web yazışmaları için de artık uçtan uca şifreleme özelliği sunduğunu duyurdu.

Uçtan uca şifreleme sayesinde kullanıcıların konuşmaları teminat altında olacak. Malum WhatsApp zımnilik konusunda çok düzgün bir yıl geçirmedi. Şirket yeni zımnilik kontratı sebebiyle bir çok kullanıcısını kaybetti. Şirket artık kullanıcılarına sunduğu bu yeni güvenlik özellikleriyle prestijini geri kazanmaya çalışıyor üzere görünüyor.

Başa dön tuşu