WhatsApp’ta artık görünmez olabilirsiniz! Peki nasıl mı?

Dünyanın en büyük anlık haberleşeme platformu WhatsApp, kuşkusuz dünyadaki en tanınan iletileşme uygulamalarından biri. Milyonlarca insanın yer aldığı bu platformda kullanıcılar, birtakım durumlarda görünmez olmak ve kendilerini soyutlamak isteyebiliyor. Neyse ki WhatsApp’ta da görünmez olmanın birtakım yolları var. Bu yolları, sizin için içeriğimizde anlattık.

Bu adımları takip edin!

WhatsApp, kısa mühlet evvel bir güncelleme yayınlayarak bünyesine yeni özellikler ekledi. Bu özellikler ortasında kapalılık alanında görünmez olmak için bir yenilik de geldi. WhatsApp Son Görülme ve Çevrim içi kısmından gerekli ayarları yaparak kalıcı bir halde görünmez olmak artık mümkün.

Yukarıdaki görsellerdeki üzere ayarları düzenleyerek WhatsApp’ta görünmez olmak mümkün. Bu ayarları yapmak için ayarları aşağıdakileri sırayla takip edebilirsiniz:

1. WhatsApp Ayarlar
2. Gizlilik
3. Son Görülme ve Çevrim içi
4. Hiç Kimse ve Son Görülme Bilgisiyle Aynı

WhatsApp üzerinde görünmez olmak için bir öbür yol ise uzantı eklemek. Ama bu uzantı yalnızca WhatsApp Web için gerçekleşiyor. Google’dan WAIncognito eklentisini kurduktan sonra “Don’t send last seen updates” seçeneği sayesinde son görülme ve okundu bilgileri kapanıyor.

WhatsApp platformunda görünmez olmanın bir öteki yolu ise iletiyi bildirim kutusundan cevaplamak. Uygulamaya girmeden bildirim kutusundan yanıtlanan bildiriyle karşıdaki kullanıcı, çevrim içi olup olmayacağını anlamayacak. Bu sayede birinci anlattığımız ipucu ayarlarını güncellemeden yalnızca belli bireylerle bildirim kutusu üzerinden irtibat sağlanabilir.

WhatsApp’ta görünmez olmanın bir başka ipucu da bildirisi interneti kapattıktan sonra yanıtlamak. Platformdan ileti geldikten sonra bağlı olunan Wi-Fi ya da Hücresel Veri’yi kapatarak bildiri yanıtlanırsa son görülme tarihinde rastgele bir değişiklik olmaz. Ancak natürel ki iletinin karşı tarafa iletilmesi için uygulamadan çıkış yaptıktan sonra internete tekrardan bağlanmak gerektiğini unutmamak lazım.

Başa dön tuşu