Yazı Stili Arayanlar İçin Dafont Benzeri 9 Font Sitesi

Listemizde yer alan sitelere çabucak göz atarak ayrıntıları görebilirsiniz. Çoklukla fiyatsız olarak kullanılan bu siteler, makul kademelerde özelleştirme üzere tahliller sunabiliyor. Bu tahliller için font başına cüzi fiyatlar isteyen bu sitelerden, fiyatsız olarak yüz binlerce fonta ulaşabilirsiniz. Günümüzde font konusunda pek çok kişinin beklentisi farklıdır. Fiyatsız olarak kullanabileceğiniz pek çok font için, bu bahiste hizmet veren siteler bulunuyor.

Güzel fontlara gereksinim duyduğunuz her an kullanabileceğiniz bu siteler, sizin his durumunuzdan tutun da markanızın ya da kurumsal gereksinimlerinizin ücretsiz tahlillerini ön plana çıkarmak için katiyen biçilmiş kaftan olacaktır. Siteler üzerinde pek çok font biçimi olduğu için, içinize sinen bütün dizaynları hemen indirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken fontların görsellerine bakmak ve gereksinim duyduğunuz fontu bulduğunuz anda indirmek ve kurmak. Genellikle Photoshop uygulamaları ile kullanılan bu fontlar, stilinizi en âlâ halde yansıtmak için kıymetli bir lisan olacaktır. 

Hem markaların, hem de bireylerin his durumunu ve okuyucuda uyandırdığı his durumunu ön plana çıkaran bu fontlar, kederinizi de çok rahat anlatabilmenizi sağlıyor. Yaratıcı işlerin vazgeçilmezi olan bu fontlar için tek yapmanız gereken birkaç tıklama süreci olacaktır. Beklentilerinize tahlil üreten bütün font sitelerini, Dafont için alternatif olarak sizlere sunuyoruz. 

Dafont gibisi siteler ve uygulamaları:

Siteler ve uygulamalar ortasında Dafont alternatifi arıyorsanız, en hakikat yerdesiniz. Sizin için birbirinden farklı font sitelerinden bahsetmek istiyoruz.  Bu yazımızda yer alan font siteleri fiyatsız hizmet verdiği için, bütün görselleri çarçabuk görebilir ve indirebilirsiniz. Konseyimi da epey kolay olduğu için, farklı fontlar ile ilgili seçenekleri de çabucak inceleyebilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz.

1. Font Squirrel:

Bu site şimdiki fontlar konusunda kendine has bir biçime sahip. Dafont sitesini kullanmak istemeyenler ya da alternatif bir site arayışında olanlar için epeyce süratli bir çalışma sağlayacak olan bu site, hem pratik hem de işinizi en hızlı şekilde halletmenizi sağlayacaktır.

Yüzlerce font tipini fiyatsız olarak indirmek için çabucak siteye ulaşabilirsiniz. Projeler için yüksek kaliteli font tahlilleri sunan Font Squirrel sitesi, etkin olarak daima güncelleniyor. 

2. Google Fonts:

Pek çok site, font ayarını Google ile uyumlu bir formda ön plana çıkarıyor. Zira bu sayede hem siteler arama motoru uyumul oluyor, hem de okuma konusunda beşerler çok daha rahat etmiş oluyor. Google uyumlu font seçeneklerine bakmak için bu siteyi kullanabilirsiniz.

Açık kaynaklı bir site olmasından ötürü fontları rahatlıkla özelleştirebilir ve kullanıma başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteyi incelemeniz olacaktır. 

3. Adobe Fonts:

Adobe uygulaması dünya çapında en büyük üne ve kullanıma sahip olan uygulamalardan biridir. Binlerce ticari kullanım için fon sunan Adobe, yer yer fiyatsız ve fiyatlı olacak biçimde farklı sunumlar da yapıyor.

Logolarınızdan tutun da, özel tasarımlarınız için pek çok kreatif fon sunan Adobe Fonts, Adobe ID hesabınız ile birlikte hizmet veren bir site. Bu yüzden site içeriklerine dahil olarak çalışmalarınızı büyütebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. 

4. Open Font Library:

Açık font kütüphanesi olarak hizmet veren bu site, pek çok yazı tipi ile yeni olarak hizmet vermeye devam ediyor. Dafont gibisi bir site olması, sitenin içerikleri konusunda da yeni seçimleri ön plana çıkarmasını sağlıyor.

Ücretsiz kullanım için lisans sunan bu yazı tipleri için, tek yapmanız gereken süratli bir indirme seçimi kullanmanız olacak. Hem açık kaynaklı bir kütüphane kullanmış olacaksınız, hem de indirmek için ekstra vakit kaybetmemiş olacaksınız. Ayrıyeten site içerisinde yer alan tanınan font sıralaması da sizin için bir usul ya da beklentiye göre fikir verebilir. 

5. 1001 Fonts:

1001 fonts güncel data tabanı ile hayli büyük ve güçlü bir sitedir. Fiyatsız olarak pek çok emel için font sunan bu site, kendini her an güncellediği için yeni kuşak yazı tipleri ortasından öykünüze en uygun olan fontu seçebilirsiniz. Marka bazındaki çalışmalarınızdan tutun da ferdî beklentilerinize kadar, beğenilerinize seslenen her yazıyı tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Sitenin kullanımı çok kolay. Sadece ufak bir üyelik hizmeti gerekiyor.

Üye olduktan sonra işlerinizi çok daha faal bir biçimde büyütebilirsiniz. Görsel orta yüz olarak çok dar bir yapıya sahip olan bu site, içerik ve arşiv konusunda da epeyce geniş. Bu yüzden manzaradan çok içeriğine odaklanırsanız, hayli büyük bir arşivin sizi beklediğini göreceksiniz. 

6. Font Space:

Font uzayı olarak geniş bir sistemde hizmet veren bu site, Dafont alternatifi olarak çok güçlü bir yapıda hizmet sunuyor. Ortalama 30 bin farklı font ile hizmet veren Font space, isminin hakkını veren kıymetli bir site diyebiliriz. Fontların yazı tipleri ve sunumları epey ihtimamlı olduğu için, tek yapmanız gereken bu seçeneklerin hepsini kullanmanız olacaktır. Tabi hangisi sizin için en uygun ise, o dizayna geçmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Zira birden bütün arşivi indirmek, görsel bir sorun yaşatabilir. İmaj olarak gördüğünüz fontları indirmeniz daha pratik bir yaklaşım sağlayacaktır. 

7. BeFonts

Uygulama ismi olarak çok faal ve yenilikçi bir çalışma ile ön plana çıkarılan bu hizmetler için, tek bir tıklama kâfi olacaktır. BeFonts sitesi arayüzü en kolay ve pratik bir site olduğu için epey süratli çalışıyor. Hem bilgisayarınızdan çabucak indirme süreci yapabilirsiniz, hem de kullanım konusunda da çok aktif seçimleri inceleyebilirsiniz. Bu yüzden Befonts uygulamasını DaFont’a alternatif olarak kullanabilirsiniz. 

8. MyFonts

Font arayışlarınız ile ilgili olarak sizin için güçlü ve tesirli bir tahlil sunan MyFonts sitesi, süratli bir yaklaşım ile karşınıza çıkarılan en faal seçimleri sunuyor. Zira font arayışı biraz da hiyerarşik bir sistemden fazla şekle ve ne için kullanılacağına nazaran değişiyor. Kurumsa kullanımlar, profesyonel kullanımlar ve şahsî kullanımlar olmak üzere farklı kategorilerdeki fontları MyFonts üzerinden çarçabuk indirebilirsiniz. 

9. Fonts Com

Onbinlerce fiyatsız fontu bilgi tabanında bulunduran bu site, epeyce süratli bir çalışma sunuyor. Hem kullanım olarak, hem de süratli bir seçim olarak yapılacak bütün seçenekleri tek bir tıklama ile kullanabilirsiniz. Kolay indirmek ve bu kullanımları çabucak fonksiyonel bir hale getirmek, üyeliksiz bir formda sunuluyor. Üyelik ile vakit kaybetmeden kullanabileceğiniz fontlar size çok şey katacak.

Font seçimlerinizde kullanabileceğiniz 9 farklı web sitesini sizin için sıraladık. Bu sitelerin içerisinde arayışınıza yanıt verecek pek çok font sunuluyor. Yüz binlerce farklı fontu bu sitelerden görebilir, araştırabilir ve indirebilirsiniz. Kolay bir kullanım için tek yapmanız gereken, çabucak üyelik sürecini halledip aradığınız fontları keşfetmeniz olacaktır. Şimdiden keyifli keşifler dileriz.

En Aktüel Haberler
  1. Farm Heroes Saga Üzere Telefonu Elinize Kitleyen 15 Oyun

  2. Microsoft’un, Windows 10’lu Her PC’ye Eklediği ‘Kurcalama Korumas…

  3. Deadpool 3’e Yaş Sonu Gelip Gelmeyeceği Aşikâr Oldu

  4. Beats Solo Pro Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  5. Harley-Davidson, Elektrikli Motosiklet Üretimini Şoförleri Riske…

  6. Google Nest Wifi Duyuruldu: İşte Fiyatı Ve Özellikleri

  7. Google Pixelbook Go Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  8. Google Pixel 4 ve 4 XL Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  9. Google’ın Kablosuz Kulaklığı Google Pixel Buds 2 Tanıtıldı: İşte…

  10. Windows Defender, Hackerları Zora Sokacak Yeni Bir Özellik Aldı

Başa dön tuşu