Yeni WhatsApp işte böyle görünecek!

WhatsApp, iOS kullanıcıları için yeni sohbet balonlarını test ederken görüldü. Yeni tasarım, beta uygulamasında Android kullanıcıları için aslında kullanılıyor. Anlık iletileşme uygulamasının beta sürümünü kullanan iPhone kullanıcılarının da yakın vakitte güncellemeyi alması bekleniyor.

Anlık iletileşme uygulamasının yeni özelliklerini takip eden bir site olan WABetaInfo’ya göre, WhatsApp beta sürüm 2.21.13.2’deki Android kullanıcıları bu yeni tasarım değişikliğini aldı ve artık iOS kullanıcıları da güncellemeyi alıyor.

Birçok kullanıcı bu yapılan değişikliği bir bakışta fark etmeyebilir, lakin sohbet balonları büyüdü ve balonların art plan rengi bile değişti, bu da yazı tipini okumayı kolaylaştırdı.

Yeni WhatsApp işte bu türlü görünecek!

WhatsApp ayrıyeten sohbet içindeki iletilere reaksiyon vermenin yeni bir yolunu test ediyor. Daha evvel, kullanıcılar tercih ettikleri emojiyi yazıp seçmek zorundayken, kullanıcılar yalnızca bir bildiriye dokunup basılı tutabilecek ve akabinde emojilerden yansılarını seçebilecekler. Bu özellik Instagram ve Facebook Messenger’da kullanılıyor.

Aynı vakitte WhatsApp kısa müddet evvel, kullanıcıların kaybolan iletiler göndermesine imkan tanıyan ve çok beklenen ‘Bir Kere Görüntüle’ özelliğini yayınladı. Bu özellik, uygulama üzerinden gönderilen iletileri açıldıktan sonra otomatik olarak siliyor. Fakat bu özelliğin farklı sohbetler ve kümeler için başka ayrı açılması gerekiyor. Şuan ise WhatsApp, uygulama çapında bir kaybolma modu üzerinde çalışıyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu