YouTube, ‘Sıraya Ekleme’ Özelliğini Test Ediyor

YouTube; isterseniz çeşitli hususlarda bilgilere ulaşabileceğiniz, isterseniz yalnızca eğlenmek için saatlerinizi harcayabileceğiniz bir toplumsal platform fakat bu kadar fazla kullanıcı sayısına sahip olmasına karşın platformun, “sıraya ekleme” özelliği bu kadar vakittir eksikti. Görünüşe nazaran bu da değişmek üzere. Bundan sonra kullanıcılar, istedikleri görüntüleri sırasıyla oynatmak için üçüncü parti bir uygulama kullanmak ya da izleyecekleri görüntüleri yan sekmelerde açmak zorunda kalmayacak.

YouTube, internet sitesi üzerinden sıraya ekleme seçeneği üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde görüntüleri listeye ekleyebilecek ve oynatma kuyruğundaki görüntüler üzerinde düzenleme yapabileceksiniz. 9to5Google’da yer alan habere nazaran özellik, şu an herkese açık beta sürecinde. Yani bu özelliği siz de şu an deneyebilirsiniz. Deneme süreci 10 Eylül’e kadar devam edecek ancak Google, bu özelliğin taşınabilir aygıtlara ne vakit geleceğini şimdi açıklamadı.

Sıraya ekleme özelliğini nasıl kullanabilirsiniz?

Sıraya ekleme özelliğini kullanmak için yapmanız gerekenler epey kolay. Buraya tıklayarak YouTube’un yeni özelliğini açabileceğiniz sayfaya erişebilirsiniz. Hesabınızın açık olduğundan emin olduktan sonra açılan sayfada “sıra oluşturun” özelliğinin altında yer alan dene butonuna basın. Bu özelliği etkin ettikten sonra bir görüntü izlerken sağ tarafta beliren görüntülerin sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayarak sıraya ekleyin seçeneğine tıklayın.

Aktif oynatma listenize görüntü eklediğinizde YouTube, sıradaki görüntü listesindeki teklifleri de güncelleyecek. Görüntüyü küçük oynatıcıda oynatırsanız ok tuşuna basarak öbür görüntülere geçiş yapabilirsiniz. Sıradaki görüntüleri kaldırmak için de yapmanız gereken tek şey, sağ tarafta yer alan çöp kutusu simgesine tıklamak olacak. Şu an için sıraya ekleme özelliğinin YouTube’un Android ve iOS uygulamalarına ne vakit geleceği belirli değil.

Başa dön tuşu