Zuckerberg müjdeyi verdi: 100 ülkeye daha geliyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, NFT’ler konusunda da kıymetli bir haber verdi. Genç teşebbüsçü, daha evvel açıkladığı Instagram’ın NFT özelliğini fazladan 100 ülkeye daha entegre edeceklerini duyurdu.

Meta’nın Mayıs ayında açıkladığı Instagram’a NFT entegrasyonu 100 ülke çapında daha genişledi. Haberi şirket kurucusu Mark Zuckerberg verirken, birebir vakitte Dapper Labs, Coinbase ve Flow entegrasyonunun da sağlanacağı açıklandı.

Meta’nın toplumsal medyadaki haber hesabı tarafından paylaşılan duyuruda şu tabirler yer aldı:

“Mark Zuckerberg, Instagram’daki dijital koleksiyon özelliğinin 100 ülkeye daha entegre edileceğini duyurmuştur. Bu sayede artık daha fazla kişi, yaratıcı ve şirket NFT’lerini platformda sergileyebilecektir. Ayrıyeten Coinbase, Dapper ve Flow takviyesi de sağlanacaktır”

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında Meta’nın eserlerden sorumlu yöneticisi Navdeep Singh, NFT’leri de içeren, platformlar ortası paylaşımları aktifleştirme özelliğini test ettiklerini açıklamıştı.

Ortaklığımız başlıyor

Duyurunun ardından Dapper Labs’in çıkardığı bir proje olan Flow’dan da açıklama geldi ve şu tabirler kullanıldı:

“Instagram ile olan paydaşlığımız başlıyor. Bu da kullanıcılarımızın artık dapper cüzdanlarını platforma bağlayarak, beğendikleri NFT’lerini hesaplarında göstermelerine müsaade verecek. Artık herkes Instagram’da nasıl bir karaktere sahip olduğunu gösterme fırsatı bulacak. Bu iştirak, kullanıcılar için NFT’lerin benimsenmesi konusunda Flow’un geliştiriciler, içerik oluşturucular ve kullanıcılar ortasında ne kadar talep uyandırdığını yansıtmaktadır”

Haberin akabinde FLOW token’da da %20’lik bir artış meydana geldi.

Başa dön tuşu