16 Yaşındaki Çocuğun Evini SWAT Ekipleri Bastı

Amerika Birleşik Devletleri'nde 'Swatting' olarak bilinen SWAT baskınları, son derece yaygınlaşan ve son derece tehlikeli bir durum olarak biliniyor. Ekseriyetle bilinen bir kişinin konut adresini vererek düzmece bir ihbar yapılmasının sonucunda Amerika Birleşik Devletleri'nin özel silahlı kuvvetleri bölgeye intikal ediyor ve çoklukla silahlı bir biçimde meskeni basıyor.

Son derece tehlikeli, yasak ve gereksiz olan bu latife, 16 yaşındaki Fortnite şampiyonu Kyle 'Bugha' Giersdorf ve ailesine yapıldı. Tüm olay da canlı yayında yakalandı.

Fortnite Dünya Kupası etkinliğinde milyonlarca dolar ödül kazanan Bugha, bir anda davetsiz konuklarla karşılaştı. Konutuna gelen SWAT takımını kapıda görünce şaşkına dönen Bugha, gruptan biri onu tanıdığı için şanslıydı.

Ekipten birinin onun mahallesinden biri olması sonucunda hiçbir sorun olmadan yayınına dönen Bugha, arkadaşlarına “Silahlarla geldiler. Önemli önemli bastılar” şeklinde bir açıklama yaptı. Az evvel de bahsettiğimiz üzere işler Bugha için son derece hoş gelişmiş olsa da durumun her vakit bu biçimde gelişmediğini belirtmekte de yarar var.

26 yaşındaki Tyler Barris, bu yılın başlarında 2017 yılında 28 yaşındaki Andrew Finch'in vefatına neden olan SWAT ihbarı sonucunda hatalı bulunmuştu.

Call of Duty: WW2 oynarken 20 yaşındaki Shane Gaskill ile ortalarında bir tartışma geçen Barris, son derece sonlandı. Gaskill, bu sırada Barris'in gelmesi için bir adres verdi. Barris, bu adresi Gaskill'in sanıyordu lakin adres Finch'e aitti.

Barris'in polise verilen adreste bulunan bir kişinin elinde rehineler olduğunu ve bir kişiyi öldürdüğünü belirtmesinin üzerine konuta baskın yapan polis, Finch'i vurarak öldürmüştü. Bunun üzerine Barris, 20 sene mahpus cezasına çarptırıldı.

Acil yardım takımlarının vaktini ve parasını boşa harcamanın yanı sıra son derece ölümcül olabilen bu 'şaka', Amerika'da önemli biçimde artmaya başladı. Şahısların bunu komik bulması sonucunda önemli kazaları gerçekleşebildiği bu olaylara bir tahlil getirilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu