5 Ücretsiz Stok İllüstasyon Sitesi

PowerPoint sunumunuza ya da tasarladığınız web sitesinin açılış sayfasına koyacağınız birkaç illüstrasyon, yaptığınız işin çok daha estetik durmasını sağlayabilir. Bu türlü durumlarda stok fotoğraflar da kullanabilirsiniz lakin illüstrasyonlar estetik açıdan çok daha cazibeli olabilir. İşte telif hakkı olmayan görseller indirebileceğiniz beş stok illüstrasyon sitesi.

Uyarı: Kullandığınız görseller telifsiz olsa dahi dipnotları okumayı ihmal etmeyin. Birçoğu, görselin kaynağa bağlanmasını istiyor. Münasebetiyle kullanmadan evvel kaynağı dikkatlice incelemenizde yarar var.

Not: Sitelere başlıklardaki ilişkiler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Glaze

Glaze, farklı tasarımcıların illüstrasyonlarından oluşan bir görsel kütüphane. Birçok kütüphaneden çok daha geniş koleksiyonları bulunuyor. Lakin fiyatsız biçimde yalnızca düşük çözünürlükteki versiyonlarını indirebiliyorsunuz. 20 dolar karşılığında PNG belgelerinin tam boyutlu halini edinebiliyorsunuz. Sitede birçok farklı kategoride epeyce fazla içerik bulabiliyorsunuz.

Ouch.pics

Ücretsiz illüstrasyonlar ve vektörler, iki farklı görseli eşleştirmenize ve karıştırmanıza müsaade veriyor. Fakat rastgele iki adedini birleştirmeye çalışırsanız hayli karışık bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunu önlemek için tıpkı üsluptaki setleri birleştirebilirsiniz.

Icons8’ten çıkan Ouch.pics, bu biçim setleri gruplandırarak işlerinizi bir epey kolaylaştırıyor. Free Vector Styles sekmesinde hazır paketleri bulabiliyorsunuz. Üstelik her biri, içerisinde neler bulabileceğinizi de tanımlıyor. Ayrıyeten bu paketleri indirmenize de gerek yok. Ouch.pics, illüstrasyonları çevrimiçi olarak görmenize ve seçtiğiniz kesimleri indirmenize müsaade veriyor. PNG evraklarını kaynağa bağlayarak kullanabiliyorsunuz lakin bunu yapmak istemiyorsanız Icons8’e abone olmanız gerekiyor.

IconScout’un fiyatsız illüstrasyonları

IconScout, üstte saydığımız Glaze ve Ouch.pics’in en âlâ özelliklerinin birleştirilmiş halini sunuyor. Fiyatsız ve yüksek çözünürlüklü illüstrasyonlara konut sahipliği yapan site, üstünde düzenleme yapma ihtimalinize nazaran onları tarz paketlerinde ayrıştırıyor. Tüm görsellerin 4K çözünürlükte bulunduğu sitede, belgeyi indirmeden evvel boyutunu tekrar ayarlayabiliyorsunuz.

Dosyaları PNG ve EPS formatlarında edinebiliyorsunuz. Platforma kayıt olmadan yalnızca beş görsel indirebiliyorsunuz. IconScout’taki illüstrasyonların büyük bir kısmı CC 4.0 lisansını kullanıyor. Yani buradaki görselleri şahsî yahut ticari işlerinizde kaynak kontağı ekleyerek ve değişiklikleri belirterek fiyatsız olarak kullanabiliyorsunuz.

Fresh Folk

İllüstrasyon paketlerini çevrimdışı olarak kullanmak için indirmeniz gerekiyor. Bunlar boyutu 100 MB’ı aşan “zip” evrakları oluyor. İnsan modellerinin cilt renklerini, saç stillerini, kıyafetlerini ve pozlarını ince ayarlarla değiştirebiliyorsunuz. Kullanabileceğiniz 44 nesne bulunuyor. En nihayetinde istediğiniz sahneyi yahut durumu yaratabiliyorsunuz.

Fresh Fol da IconScout üzere CC 4.0 lisansını kullanıyor. Yani kaynak ilişkisi ekleyerek fiyatsız olarak kullanabilirsiniz.

Drawkit

Kullandığınız görsele kaynak ekleme üzere süreçlerle uğraşmak istemiyorsanız ya da işinizi makûs etkileyeceğinizi düşünüyorsanız aradığınız tahlil Drawkit'te olabilir. Drawkit, fiyatsız ve kaynak ekleme zaruriliği olmayan illüstrasyonlar sunuyor.

Paket; renkli ve siyah – beyaz olmak üzere iki biçimdeki 54 SVG illüstrasyonundan oluşuyor. Dizayncı James Daly, seti nizamlı olarak güncelliyor. Yeni güncellemelerden haberdar olmak için platforma üye olabilirsiniz.

En Aktüel Haberler
  1. Ünlü Twitch Yayıncısı, Destiny 2 Üzere FPS Oyunlarını Neden Sevmed…

  2. Rotavirüs Aşısının Tip 1 Diyabeti Azaltabileceği Keşfedildi

  3. Fortnite’taki The Scientist (White) Kostümü Nasıl Alınır?

  4. Netflix’te İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? (PC, Android, iOS)

  5. iOS Aygıtınıza Jailbreak’siz Nintendo Oyunları Yükleyen Uygulama:…

  6. Oyun Bilgisayarlarının Potansiyelini Ortaya Çıkaracak 10 Fiyatsız…

  7. Dünyadaki Buzulların Hepsi Bir Anda Erirse Ne Olur?

  8. Başrolünde Robert Downey Jr. Olan Dolittle Sinemasından Birinci Görüntül…

  9. Nvidia, Klasikleşmiş Bilgisayar Oyunlarını RTX Grafikleriyle Haya…

  10. Intel, AMD’ye Baş Tutmak İçin Giriş Düzeyli İşlemcilerde İndiri…

Başa dön tuşu