6 yaşındaki YouTuber 8 milyon dolar pahasında mesken aldı

Güney Kore’de yaşayan bir aile, altı yaşındaki kızlarının başarılı YouTube mesleği sayesinde 8 milyon Dolar’lık bir ev satın aldı. Boram, gezerken ya da oyuncaklarla oynarken görüntüleri çekilip paylaşılan çocuk YouTube yıldızlarından yalnızca bir tanesi.

6 yaşındaki YouTuber 8 milyon dolar kıymetinde mesken aldı

Boram Tube Vlog ve Boram Tube ToysReview kanallarında sırasıyla 17 milyon ve 13 milyon abone var. Boram’ın ebeveynleri, çocuklarının çıkarlı mesleğini yönetim edebilmek için Boram Family isimli şirketi kurdu. CNN‘in haberine göre Boram Family şirketi yakın vakitte 8 milyon Dolar küsur ödeyerek beş katlı bir mesken satın aldı.

2018’de en çok kazanan YouTube kanalı bir çocuğa ait

Boram’ın en çok izlenen görüntüleri 300 milyondan fazla görüntülenme sayısına sahip. Reklam gelirlerinden para kazanmanın yanı sıra Boram üzere YouTube yıldızları oyuncak şirketleriyle ya da başka satıcılarla yaptıkları sponsorluk mutabakatlarından büyük ölçülerde para kazanabiliyor. Mesela 2018 yılında YouTube’da en çok para kazanan kanal, 7 yaşındaki Ryan Kaji’ye ait RyanToysReview kanalıydı. Ryan’ın kanalı 22 milyon Dolar kazanmıştı.

YouTube 12 yaşından büyük bireylerin kullanabileceği bir platform olmasına karşın çocuk yıldızların görüntüleri platformda epey tanınan. ABD Federal Ticaret Komitesi, YouTube’un çocukların ferdî data saklılığı ve datalarının toplanması konusunu araştırıyordu. Araştırmanın son basamaklara gelinirken YouTube’un çocuk yıldızların olduğu videoları YouTube Kids platformuna taşımayı düşündüğü söyleniyor. YouTube, Şubat ayında çocuk görüntülerinin yorum kısmını devre dışı bırakmıştı. Kararın sebebi ise, kimi kullanıcıların görüntülerde hangi dakikalar ortasında çıplaklık göründüğünü tabir eden yorumlar yapmasıydı.

Başa dön tuşu