Bir sen eksiktin: Twitter’a hikaye özelliği geliyor

Twitter, Fleets’ ismini verdiği Öykü özelliğini kullanıma sunuyor. Fleets anlık fikirleri paylaşmak için sohbeti başlatmaya yardımcı oluyor ve yalnızca 24 saatliğine kalıyor.

Bir sen eksiktin: Twitter’a kıssa özelliği geliyor

Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar yahut görüntüler ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli art plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve akabinde “Fleet’de Paylaş” a basmak kâfi. Sonra, birtakım metin yahut emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın vakitte, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.

Twitter’da takipçiler, Fleets’leri ana sayfa vakit akışlarının en üstünde görebilecek. Tam profili görebilen herkes orada kişinin Fleets’lerinizi de görebilecek. Kullanıcı, herkesten Direkt Bildiri alma seçeneğini etkinleştirdiyse Fleets’lerine herkes karşılık verebilecek. Kullanıcı, bir Fleet’e karşılık vermek istiyorsa da, müellife Direkt İleti yahut emoji göndermek için üzerine dokunmak ve sohbete Direkt Bildirilerde devam edilebilecek.

Twitter, Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore’de yaptığı deneme testleriyle, Fleets’lerin insanların sohbete daha rahat katılmalarına yardımcı olduğunu gördü. Fleets kullananlar, Fleets ve Direkt Bildiriler aracılığıyla Twitter’da daha fazla sohbete katıldılar. Twitter’da yeni olanlar, Fleets’leri akıllarından geçenleri paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak gördüler. Bir gün sonra kaybolduğu için Fleets, insanların ferdî ve gündelik fikirlerini, fikirlerini ve hislerini paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu.

Fleets, kullanıcılatın geri bildirimlerine nazaran yeni özelliklerle vakit içerisinde güncellenecek. Önümüzdeki günlerde, dünya genelindeki herkesin iOS ve Android için Twitter’da Fleets’leri olacak.

Başa dön tuşu