Türk Telekom’dan 19 Mayıs’ta 1919 MB İnternet Hediye

19 Mayıs 1919 tarihi Türk tarihinde dönüm noktalarından biri olarak kabul edilir. Bu tarihte, içinde Mustafa Kemal Atatürk’ün bulunduğu Bandırma Vapuru Samsun’a varmış, ulusal çaba ve Kurtuluş Savaşı başlamıştı. Daha sonrasını bizim burada uzun uzun yazmamıza gerek yok, esasen tarih yazıyor.

Gençlik ve Spor Bayramı olmadan evvel birinci olarak 1926’da Samsun’da ‘Gazi Günü’ ismiyle kutlanan bu manalı gün, daha sonra 24 Mayıs 1935’te Atatürk Günü ismini almıştır. Beşiktaş’ın teşebbüsleri ile gerçekleştirilen bu birinci kutlama günü Fenerbahçe’nin o dönemki stadında, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve periyodun öteki İstanbul ekiplerinin da iştirakiyle bir spor günü haline gelmiştir. Daha sonra da Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ismini almıştır. Yarın bir gün imtihanlarda sorarlarsa diye 20 Haziran 1938’de ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ ismini aldığını, 7 Mart 1981’de de ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ haline geldiğini belirtelim. (Webtekno, KPSS’de de yanınızda.)

Bu manalı günün yüzüncü yıldönümünde Türk Telekom’un gençlere yönelik hizmeti olan Selfy, 19 Mayıs’tan itibaren iki gün boyunca geçerli olacak biçimde 1919 megabyte internet armağan edecek. Kampanyaya katılmak için Selfy kullanıcılarının yapması gereken tek şey, 19 Mayıs Pazar günü Türk Telekom’un taşınabilir uygulamasında yer alan Sil Süpür isimli özelliği kullanmak olacak.

Başa dön tuşu