Çilek yerken bir daha düşünün! Twitter çilek görüntüsü ile sallandı!

Twitter milyonlarca insanın kullandığı ve gündemin çok çabuk değiştiği bir toplumsal platform. Bu toplumsal platformda ortaya çıkan farklı hususlar bazen hakikaten de hayli ilgi cazip olabiliyor. Bunun son örneğini ise yayınlanan bir çilek görüntüsü ile görüyoruz. Evet, hali hazırda çilek Twitter’da en çok konuşulan hususlardan biri. Bir meyvenin neden bu kadar konuşulduğunu merak ediyorsanız, baştan sizi uyarmalıyız. Şayet haberimizin devamını okumaya niyetliyseniz bir daha çilek yemek istemeyebilirsiniz!

Çilek yerken bir daha düşünün! Twitter çilek görüntüsü ile sallandı!

Twitter’da ortaya çıkan görüntüye nazaran çileklerin içerisinden küçük kurtlar çıkıyor. Fakat bu kurtların ortaya çıkması için çileği suya tutmanız kâfi değil, bir deney yapmanız gerekiyor. Şayet konutunuzda çileğiniz mevcut ise, siz de bu deneyi yaparak meyvenin içinden çeşitli kurtların çıkıp çıkmadığını rahatlıkla denetim edebilirsiniz. Öyleyse neymiş bu deney ve nasıl yapılır biraz da bundan bahsedelim. Aslında ortada çok da komplike bir şey yok, yapacağınız şey hayli kolay.

Bir kaba su dökün ve sonrasında suyun içerisine iki yemek kaşığı  tuz koyun. Çilekleri bu suyun içerisine attığınızda içerisinden kurtçukların çıkması kuvvetle olasıdır. Yani en azından Twitter’da gezinen görüntüde durum motamot anlattığımız formda gerçekleşiyor. Görüntünün altındaki yorumlar ise ikiye bölünmüş durumda. Kimisi kurtların çıkması sonrasında çileklerin yenilebileceğini savunurken, kimisi ise manzaraların mide bulandırıcı olduğundan dem vuruyor.

Başa dön tuşu