Clubhouse beklenen özelliği getiriyor

Clubhouse, çıktığı günden beri ses odaları formatıyla epeyce ilgi topladı. Ses odaları mantığını toplumsal medyada tanınan eden uygulama artık tecrübesi nitekim odadaymışsınız üzere hissettirecek bir özellik getiriyor.

Eğer yanlışsız donanıma sahipseniz Clubhouse deneyiminiz hakikaten bir odadaymışsınız üzere hissettirecek. Şirket bunu sağlamak için uzamsal ses takviyesi getiriyor.

Clubhouse, uzamsal ses takviyesi getiriyor

Şirket, iOS için Clubhouse uygulamasına mekansal ses dayanağı sunarak size ve iştirakçilere daha “gerçeğe yakın” bir konuşma tecrübesi sunacak. Kimin konuştuğunu, yalnızca seslerinin nasıl olduğuna değil, seslerinin nereden geldiğine nazaran hatırlayabileceksiniz. Bu özellik, bugünden itibaren tüm yeni iOS kullanıcılarına “yavaşça” ulaşacak. Uzamsal ses takviyesi uygulamada varsayılan olarak seçilecek. Lakin isterseniz özelliği kapatmanız mümkün.

Clubhouse, Android’e de tıpkı özelliğin “yakında geleceğini” söyledi. Şirkete özellikten yararlanmak için AirPods Pro yahut AirPods Max üzere uzamsal sesi açıkça destekleyen kulakiçi kulaklıklara gereksinim olup olmadığı da soruldu. Şirket karşılık olarak tüm kablolu yahut kablosuz kulaklıkların uzamsal sesi destekleyeceğini söyledi. Teknik sorunlar nedeniyle bluetooth ile bir kulaklığa bağlandığınızda efektlerin çalışmaması kelam konusu olabilir. Şirket bu sorunu taşınabilir işletim sistemi üreticileri ile çözmeye çalışıyor.

Uzamsal ses takviyesi uygulama açısından devrimsel bir özellik olabilir. Öteki toplumsal medya uygulamalarında çok fark etmese de Clubhouse için kilit nokta olacaktır. Çünkü uygulama yalnızca sese odaklanan odalardan oluşuyor. Siz Clubhouse uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandıysanız yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu