Twitter Kullanım Dışı Tweetler İçin Daha Fazla Detay Sunacak

Twitter, yakında kullanıcılarına kullanım dışı tweetlerle ilgili daha fazla ayrıntı sunacak. Platform, şu an için kullanıcılarına “Bu tweet kullanım dışıdır” uyarısı gönderiyor. TechCrunch’ta yer alan habere nazaran Twitter’ın getireceği bu özellik, yalnızca yarısı görünen konuşmalarda oluşan baş karışıklığını giderecek.

Twitter, şu an için bu bildirimin nasıl görüneceğini tam olarak belirtmedi. Kullanıcıların kimi tweetleri görüntüleyememesinin sebepleri ortasında şunlar bulunuyor:

  • Kullanıcının tweet’te geçen bir kelimeyi sessize almış olması
  • Hesabın muhafazalı olması 
  • Tweet’in silinmiş olması

Twitter’ın kelamını ettiği bu “detay” da buradaki sebeplerden hangisi olduğunu açıklaması üzerine konseyi. Twitter, ayrıyeten yeni özelliğin birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacağını da açıkladı.

“Konuşmalarda sık sık gördüğünüz 'Bu Tweet kullanılamıyor' uyarısı sıkıntısını düzeltiyoruz. Bunun sebebi ekseriyetle silinmiş ya da muhafazalı Tweetlerdir ya da sessize alınmış sözlerdir. Birkaç hafta içerisinde Tweetlerin neden kullanılamadığını anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılar görmeye başlayacaksınız.”

Aynı sitede yer alan haberin içeriğine nazaran platform, bu değişikliklerin yanı sıra profil fotoğrafı ikonları üzerinde de birtakım çalışmalar gerçekleştiriyor. Platform tarafından denenen bu bilhassa birlikte kullanılan ikonlar sayesinde Twitter başlığına gelen yanıtlar hakkında daha fazla bilgi edinilebilecek. Örneğin yepyeni tweet’e etiketlenen kullanıcıda “@” sembolü bulunurken paylaşımı yapan kişinin profil fotoğrafında “mikrofon” bulunacak.

Şu an için bu özelliğin ne vakit kullanıcılara sunulacağı bilinmiyor lakin Twitter, birtakım kullanıcılarla bu özelliği test ediliyor.

Başa dön tuşu