Dikkat! Emniyet toplumsal medya paylaşımlarına inceleme başlattı!

Geçtiğimiz gece Türkiye acı bir haberle tek yürek oldu. Rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu 33 askerimizin şehit olması tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Acil olarak toplanan hükümet yetkilileri yaklaşık olarak 6 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu müddette boş durmayan içimizdeki çürük elmalar, toplumsal medya üzerinden halkı galeyana getirme, temelsiz haberler üretme üzere yollara başvurdular. Hatta bir orta şehit sayısının 100’leri aştığına dair uydurma başlıklar atılmaya başladı. Bundan daha vahim olanı ise bu ülkenin ekmeğini yiyip, bu ülkenin başına gelen felaketlere sevinenlerdi.

Neyse ki Emniyet, sosyal medya üzerinden halkı provake edici paylaşımlar yapanlar hakkında harekete geçti. Son olarak kimi haber kaynaklarında 90’ın üzerinde kişi hakkında inceleme başlatıldığına dair haberler mevcuttu.

Hassas bir periyottan geçtiğimiz şu günlerde, bilhassa sosyal medya üzerinden yaptığımız paylaşımlara ziyadesiyle dikkat etmemiz gerekiyor. Sonuçta hepimiz bu vatanın evlatlarıyız.

Daha geçtiğimiz gece 33 vatan evladını kaybettik. Bu türlü bir acının üzerine yapmamız gereken şey tek yumruk olabilmek.

Öte yandan şu ortalar sosyal medyaya erişim de badire yaşandığını da sizlere bir defa daha hatırlatalım. Muhtemelen yapılan temelsiz paylaşımlar üzerine toplumsal medyaya bir sınırlama getirilmiş olabilir. Ama yetkililerden şimdi bu husus hakkında net bir açıklama gelmiş değil.

Başa dön tuşu