GIFlerle Oyun Yapabilmenizi Sağlayan Giphy Arcade Yayınlandı

Günlük hayatımızda birileriyle mesajlaşırken yahut Instagram üzere toplumsal medya platformlarında kıssa paylaşırken hareketli çıkartmaları, yani GIF'leri sıkça kullanıyoruz. Pekala ya bu GIF'leri kullanarak oyun oluşturabilseydik ve bunları programa gereksinim kalmadan oynayabilseydik? Bu durumu mümkün kılan Giphy Arcade bugün yayınlandı.

Giphy Arcade Remix, sizlere oyun tipini seçmeniz konusunda özgürlük sunuyor. Bu oyun tipine örnek olarak koşmalı ve önünüzdeki pürüzlerin üzerinden atlayarak sonuca ulaşmalı bir oyun tipini gösterebiliriz. Oyun tipini seçtikten sonra denetim etmek istediğiniz karakterleri GIF'ler ortasından seçebiliyorsunuz ve bunun yanında art plan manzarasını ve eski bir arcade müziğini de isteğiniz doğrultusunda oyuna ekleyebiliyorsunuz.

Programa gerek olmadan isterseniz oyun yapın, isterseniz yapılmış oyunları oynayın

Bu platformda oyun yapmak yahut oyun oynamak için rastgele bir program indirmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak Giphy Arcade internet sitesine gidip kendi stilinize nazaran bir oyun tasarlamak yahut oynamak. İnternet irtibatını destekleyen ve bir tarayıcıya sahip olan rastgele bir aygıtla birlikte Giphy Arcade'i kullanabiliyorsunuz.

GIF'lerin toplumsal medyada arkadaşlarınız ile aranızda geçen konuşmalarda yer alan küçük yaratıklar olduğunu varsayarsak Giphy Arcade oyunlarının da konuşma ortasında paylaşılabileceğini belirtelim. Yaptığınız bir oyunu arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken tasarladığınız oyunun linkini arkadaşınıza yollamak. 

Başa dön tuşu