Discord, Kendi Canlı Yayın Hizmetini Başlattı

Discord, bugün Go Live isimli kendi canlı yayın özelliğini hizmete açtığını duyurdu. Aslında Go Live, birkaç arkadaşınızın oynadığınız oyun hakkında yorumlarda bulunabilmesine imkân veren epeyce küçük bir görüntü yayın aracı ancak canlı yayın hizmetlerine eğlenceli bir alternatif olabilir.

Go Live, Discord kullanıcılarının oyunlarını bir sunucudaki sesli sohbet kanalı üzerinden yayınlamalarını sağlar. Sohbet odasında, oynadığınız oyunun yayınını en fazla 10 kişi izleyebilir. Bu güncelleme, sunucunuzun oda listesinin altına bir oyun çubuğu ekliyor. O anda hangi oyunu oynadığınızı ve “Canlı Yayına Git” düğmesini bu çubuk gösteriyor. Canlı yayına başladığınızda, oyununuz sizinle tıpkı sesli sohbet kanalında olan herkese yayınlanıyor. İsteyen kişi bu sayede sizin oyununuzu izleyebilir.

Steam’in canlı yayın yeteneklerine benzeyen Go Live, hudutlu lakin epey kolay bir canlı yayın platformu. Discord’u düşününce birkaç arkadaşınız ile birlikte bir oyunun tadını bir arada çıkarmak ismine epey hoş bir yol olabilir. Twitch ve Mixer yayınları kendi gösterinizi yapabileceğiniz platformlar iken Go Live platformu, bir kanepeye uzanıp YouTube görüntüsü izlemek üzere bir şey.

Discord’un asıl fonksiyonuna göre Go Live, biraz gecikmeli bir yayın sunuyor. Discord, Go Live için ise birtakım üyelik sistemi getirmiş durumda. Discord Premium abonesi iseniz daha yüksek çözünürlükte canlı yayınları izleyebiliyorsunuz. Nitro Classic kullanıcıları, 1080p’ye kadar yayın yapabilirken Nitro kullanıcıları, 4K ve 60 FPS’te canlı yayın yapabiliyorlar. Discord, önümüzdeki haftalarda bu yeni özelliğini herkes için kullanıma açacak.

Başa dön tuşu