Elitler üzgün: Clubhouse’da bir dönem sona erdi

Özellikle pandemi devrinde yıldızı süratle parlayan fakat tıpkı süratle sönen sesli sohbet uygulaması Clubhouse’da bir periyot sona eriyor. Firmadan yapılan açıklamaya nazaran uygulamaya davetiye ile katılma devri sona erdi. Buna nazaran artık isteyen herkes Clubhouse uygulamasını kullanabilecek.

İlk çıktığı devirde yalnızca iOS işletim sistemine sahip muhakkak iPhone modelleri ile çalışan Clubhouse daha sonra Android işletim sistemine de gelmişti. Lakin Android’e gelmesiyle birlikte yeniden davetiye sistemi ile elde edilebilen bu uygulamada yeni bir düzenleme yapıldı.

Uygulamanın geliştiricileri Paul Davison ve Rohan Set yaptıkları açıklama ile davetiye koşulunu kaldıracaklarını duyurdular. Kademeli olarak kalkacak bu sistemle bir arada yeni bir devir başlayacak ve isteyen herkes Clubhouse uygulamasını kullanabilecek.

Yapılan açıklamada her Çarşamba günü uygulamaya yeni bireylerin ekleneceği duyuruldu. Bu sistemin nasıl çalışacağı bilinmiyor. Fakat muhtemelen uygulamayı yükleyen yeni kullanıcılar Çarşamba günleri davetiye gerektirmeden üye olabilecekler.

Başa dön tuşu