Instagram askeri yetkililerin hesaplarını kapattı!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, “Atılan bu adım; Batılılar ve insan hakları ile söz özgürlüğünü savunanların, kendi siyasetlerini beğenmeyen ve formüllerini benimsemeyenlere karşı ne kadar kırılgan ve tahammülsüz olduklarının bir göstergesidir” dedi.

Instagram askeri yetkililerin hesaplarını kapattı!

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, İhtilal Muhafızları Ordusu’ndan üst seviye kumandanların hesaplarını kapatan Instagram’a reaksiyon gösterdi. Musevi, İran devlet televizyonunda yer alan açıklamasında Instagram’ın üst seviye kumandanların hesaplarını kapatma kararını eleştirdi. 

Komutanların hesaplarının kapatılmasına münasebet olarak gösterilen konuları dikkate almadıklarını ve kınadıklarını belirten Musevi, “Bu adımı ciddiye almıyoruz ve ABD’liler kara listesine yeni bir kabahat daha eklemiştir.” yorumunda bulundu. 

Musevi, “Atılan bu adım; Batılılar ve insan hakları ile söz özgürlüğünü savunanların, kendi siyasetlerini beğenmeyen ve yollarını benimsemeyenlere karşı ne kadar kırılgan ve tahammülsüz olduklarının bir göstergesidir.” tabirlerini kullandı. 

ABD Lideri Donald Trump, 8 Nisan’da İran İhtilal Muhafızları Ordusunun ABD’nin yabancı terör örgütleri listesine eklendiğini duyurmuş, İran Ulusal Güvenlik Yüksek Kurulu de buna karşılık ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığını terör örgütleri listesine aldığını açıklamıştı.

İran’da internet kullanıcılarının yüzde 55’le en çok kullandıkları Telegram’ın akabinde en tanınan ikinci toplumsal medya platformu olarak Instagram öne çıkıyor.

Başa dön tuşu