Elon Musk kendi bacağına sıkmaya devam ediyor

Elon Musk, dünyanın en varlıklı insanları listesinin en üst sıralarında bulunan son derece değerli bir kişi. Twitter’ı satın alana kadar sırf Twitter’dan orta sıra yaptığı çıkışlar ve kripto para dünyasına yönelik atılımlarıyla gündeme gelen ünlü milyarder, şimdilerde ise Twitter’ı şahsi oyuncağı üzere kullanmasıyla isminden bahsettiriyor.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk, 2022 yılının Nisan ayında başlattığı Twitter macerasını, Kasım ayında fakat noktalayabilmiş ve ünlü toplumsal medya platformunun tamamını satın almıştı. Aslınca birçok kullanıcı, Elon Musk tarafından satın alınan Twitter’ın çok daha özgür ve güçlü bir platform haline geleceğini düşünüyordu lakin hiç de o denli olmadı. Ön plana Twitter’ın yararını yükseltme maksadını koyan Elon Musk, bu istikamette attığı adımlarına bir yenisini daha ekledi ve ünlü üçüncü parti uygulamalar Tweetbot ile Twitterrific’in sisteme erişimini engelledi.

Elon Musk kendi bacağına sıkmaya devam ediyor

Her iki uygulamada fiyatlı satılmasına karşın, Twitter’ın gerek orta yüzüne gerekse de özelliklerine yaptıkları dokunuşlarla kullanıcılarına daha farklı bir Twitter tecrübesi sunuyordu. Tabi bu uygulamaların sahip olduğu başta reklama engelleme özelliği olmak üzere pek çok özelliğin Twitter’ın işine gelmediği de mutlaktı. İşte Elon Musk, bu duruma bir son vererek kelam konusu uygulamaların Twitter datalarına erişimini engelledi.

Ancak bu atılım sonrası Musk hiç beklemediği bir reaksiyonla karşılaştı ve milyonlarca Twitter kullanıcısı, ünlü platformdan ayrılma tehditleri savurmaya başladı. Bakalım Twitter CEO’su bu yansılar karşısında nasıl bir strateji uygulayacak.

Başa dön tuşu