Meta sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla yatırım yapacak

Zuckerberg açıkça bir eser isminden bahsetmese de, “Project Cambria” kod isimli kulaklıkla ilgili evvelki raporlarla benzerlikleri olan bir aygıtı tanımladı. Şirketin eseri muhtemelen geçen yıl Ekim ayının sonlarında gerçekleşen ve bu yıl tekrar birebir vakitlerde yapılması planlanan yıllık Connect aktifliği etrafında gerçekleştireceğini söyledi.

The Information tarafından daha evvel yayınlanan bir rapora nazaran, Reality Labs çalışanları yeni kulaklığı “yüz için dizüstü bilgisayar” yahut “yüz için Chromebook” olarak tanımladı. Bildirildiğine nazaran, kulaklık karma gerçeklik tecrübelerini sağlayan dışa bakan kameralara sahip olacak. Ayrıyeten, Zuckerger yayında, meta data deposundaki kullanıcıların avatarlarının tabirlerini yansıtmalarına ve gerçek hayatta nereye baktıklarını göstermelerine müsaade verme yeteneğine sahip olacağını söyledi.

Meta sanal gerçeklik gözlüklerine daha fazla yatırım yapacak

The Verge’in belirttiği üzere, Zuckerberg konukluğu sırasında bu özellikleri de doğruladı. Kulaklığın özelliklerinin sanal gerçeklikte bir çeşit göz temasına müsaade verdiğini ve kullanıcıların tabirlerini ister gülümsüyorlar, ister kaşlarını çatıyorlar yahut somurtuyorlar olsun gerçek vakitli olarak avatarlarına çevirebileceğini söyledi.

Meta şefi fiyatlandırma ve öbür sürüm detaylarına girmedi, lakin aygıtın Ağustos başında fiyat artışı alan Quest 2‘den çok daha değerli olması bekleniyor. Bloomberg, Temmuz ayında, yaklaşmakta olan aygıtın Meta Quest Pro olarak adlandırılacağını ve 1.000 dolardan fazlaya mal olacağını bildirdi.

Başa dön tuşu