Elon Musk, Twitter’a karşı platformun kurucusundan yardım talep etti

Elon Musk ile Twitter ortasındaki satın alım süreci, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, birinci olarak Twitter’ın %9,2’lik payını yaklaşık 3 milyar dolar karşılığında satın almış, şimdi toplumsal medya dünyası bu birinci şoku üzerinden atamadan ünlü milyarder bu sefer Twitter’ın tamamı için yaklaşık 45 milyar dolarlık teklifte bulunduğunu açıklamıştı.

Her şey çok süratli bir halde gelişince, herkes bir anda Elon Musk’ı Twitter’ın yeni işvereni olarak görmeye başlasa da, ünlü milyarder ilerleyen süreçte kendisine kâfi bilgilerin sağlanmadığı ve bot hesapların söylenenin çok üzerinde olduğu sebebiyle muahedeyi terk etmişti. Musk’ın bu atağına karşı dava açan Twitter, Elon Musk’ın yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olduğunu söylerken, Elon Musk’da Twitter’ı dava ederek kendisini dolandırmak istediklerini öne sürdü.

Elon Musk, Twitter’a karşı platformun kurucusundan yardım talep etti

İşte görüldüğü üzere işler uygunca karmaşıklaşırken, Elon Musk’ın avukatlarından bugün hiç beklenilmeyen bir atak geldi. Musk’ın avukatları, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’i Elon Musk’ın tarafında olmak kaydıyla davaya katılmaya çağırdı. Musk’ın avukatlarına nazaran Dorsey her şeyi biliyor ve elindeki evrakları mahkemeye sunarsa Elon Musk’ın haklılığı ispatlanacak. Tabi şu an için Jack Dorsey tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Lakin Elon Musk, davalık olduğu şirketin hem kurucusu hem de eski CEO’su olan Hack Dorsey’i kendi tarafında söz vermeye çağırdığına nazaran, bir şeylere güveniyor olsa gerek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu