Elon Musk’dan Twitter’a çağrı: “Dava için bu kadar acele etmeyin”

Elon Musk ile Twitter ortasında yaşanan ve artık tam manasıyla yılan öyküsüne dönen satın alım süreci, orijinal bir hale büründü. Artık herkesin malumu olduğu üzere Elon Musk, evvel Twitter’ın tamamını satın almak istemiş daha sonra ise bu platformda üye olan kullanıcıların %20’sine yakınının bot hesap olduğunu öne sürerek muahededen vazgeçmişti.

Bu açıklamalara karşı daima tıpkı tezi savunan Twitter ise, platformdaki bot hesap sayısının %5’i geçmediğini ve Elon Musk’ın bu durumu birinci günden beri bildiğini söyledi. Taraflar kendi ortasında anlaşamayınca da iş yargı sürecine taşındı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan gelen açıklamayla, Elon Musk’ın resmen dava edildiği duyurulmuştu. Bununla birlikte Elon Musk tarafından bugün yapılan bir açıklama ise, tüm etraflarda şaşkınlık yarattı.

Dünyanın en güçlü insanı, Twitter’ın çok sabırsız davrandığını sav ederek davanın 2023 yılına bırakılmasını talep etti. Tabi taraflar ortasında yapılan kontrata nazaran, iki taraf ortasında yapılan mukavelenin 24 Ekim’e kadar geçerli olduğunun belirtilmesi de Musk’ın bu talebini daha manalı kılan bir ayrıntı olarak ortaya çıkıyor.

Twitter ise bu hususta bir epey telâşlı. Şirket davanın bir an evvel görülmesi için tüm tüzel kozlarını oynarken, 19 Temmuz’da birinci kere toplanacak olan mahkeme heyeti davanın ne vakit yapılacağına da karar verecek.

Başa dön tuşu