Twitter’da Kuralları Çiğneyenlere Daha Yumuşak Davranılacak

Twitter, platformun kurallarına aykırı davranan kullanıcılara artık ‘daha az ciddi’ eylemlerde bulunulacağını bildirdi.

Twitter, Elon Musk’ın devralışına dek insanların Twitter kurallarına aykırı attığı Tweet’lere karşı bir hayli sert yaptırım uyguluyordu. Tweet’ler siliniyor, hesaplar askıya alınıyor ve hatta tamamen engelleniyordu.

Yeni yönetim, son yaptıkları açıklama ile birlikte kurallara aykırı olan gönderilere karşı ‘daha az ciddi’ bir tavır sergileyeceklerini duyurdular. Peki bu ne anlama geliyor?

Twitter hesabınızı askıya almak yerine ne yapacak?

“Daha az ciddi” eylemler dedikleri şey aslında Twitter’ın uzun bir süredir uyguladığı bir şey. Örneğin Tweet’lerin görünürlüğünü sınırlamak, kullanıcıya uyarı göndermek vb. Bu değişiklikle birlikte Twitter, doğrudan yasaklama eylemi yerine bu araçları daha sık kullanmaya başlayacak.

Şirket ayrıca yaptırım eylemleriyle daha şeffaf olmayı planladığını ve önümüzdeki ay buna yardımcı olmak için bazı henüz açıklamayan yeni özellikleri kullanıma sunacağını belirtti.

Elon Musk’ın Twitter’ı Borçlardan Kurtarmak İçin Milyarlarca Dolar Toplamaya Çalıştığı İddia Edildi: Musk’tan Açıklama Geldi

Twitter; yasa dışı faaliyetler, zarar veya şiddet tehditleri, büyük ölçekli spam ve platform manipülasyonu yapan veya yakın zamanda herhangi bir itirazda bulunulmayan hesapları tekrar platforma getirmeyeceğini de belirtiyor.

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/1/27/23575170/twitter-less-severe-actions-suspensions-reinstatement

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu