Elon Musk’ın ne yaptığı belli değil: Şimdi de işe alım yapacak

Dünyanın en zengin insanları listenin birinci sırasında yer alan ve bu ayın başı itibariyle resmiyete dökülen Twitter alımı gündemin ayrılmaz bir parçası haline gelen Elon Musk, bir süredir popüler sosyal medya platformundaki işten çıkartmalar ile gündeme geliyordu. Bilindiği üzere şirketi devir alır almaz ilk iş olarak CEO’yu kovarak yönetim kurulunu iptal eden, tüm yetkileri elinde topladıktan sonra çalışanların yarısına kapıyı gösteren Elon Musk, geçtiğimiz günlerde ise kalan çalışanlarıyla mülakat yapacağını duyurmuştu.

Elon Musk’ın ne yaptığı belli değil: Şimdi de işe alım yapacak

İşte bu görüşmeler sırasında ortaya çıkan bilgilere göre Twitter’ın patronu, kalan çalışan sayısının Twitter’ı yönetebilmek için yetersiz olduğunu ve yeniden büyük ölçekli işe alım programının başlatılacağını söylüyormuş. Öte yandan son zamanlarda Twitter’ın genel merkezinin San Francisco’dan Teksas’a taşınacağı yönündeki iddialara da çalışanları aracılığıyla yanıt veren ünlü milyarder, şimdilik böyle bir planın olmadığını ancak birkaç yıl içerisinde Twitter’ın 2 genel merkezli yapıya bürünebileceği ve ikinci genel merkezin ise tabi ki Teksas’a açılabileceğini belirtmekten de geri durmadı.

Son olarak Twitter’ın eline yüzüne bulaşan Mavi Tik olayını unutmayan Elon Musk, bu konu hakkındaki çalışmaların sürdüğünü belirtti ve ekibinden Aralık sonuna kadar bu problemin çözülmesini istediği belirtildi.

Başa dön tuşu