Epic Games, Oyun Yol Haritasını Yeniledi

Epic, Epic Games Store’un Trello’daki yol haritasında değişikliğe gitti. Böylelikle oyunların kaç ay sonra çıkacağını göstermek yerine “Yeni çıkanlar”, “Yakın vakitte çıkacaklar” ve “Geliştirme aşamasında” olanlar olarak bölecek.

Epic, değişiklikle ilgili yayınladığı yazıda “Değişen öncelikler sebebiyle oyunların çıkış tarihleri erteleniyor ve bir yinelemeye gerek duyuluyor. Daima olarak gelişmeye odaklanıyoruz ve Trello’nun da geliştirileceğine inanıyoruz” dedi.

Çıkış tarihi vermekten kaçınmak

Yanlış yapılan çıkış tarihi hesaplamaları elbet ki pek de beğenilen olmuyor ve bu şekil kestirimi çıkış tarihlerini hiç yapmamak da Epic Games üzere şirketler için çok kolaya kaçmak olur. Ayrıyeten geliştirici olanlar yahut geliştiricilerle çalışanlar da bilecektir ki çıkış tarihleri epey sık bir biçimde ertelenebiliyor.

Epic, ayrıyeten geliştirme basamağındaki her özellik için irili ufaklı güncelleme paylaşımları yapacaklarını da söyledi. Hatta bunu yapmaya başladı bile ve yakında kullanıcılara sunulacak olan oyunlar listesinden bir ekran imajı paylaştı. Sol üst tarafa bakıldığında oyunların son oynananlara nazaran listelendiğini de görebilirsiniz.

Listenin yanı sıra oyun müddeti takibi, Steam’dekine benzeri bir mod entegrasyonu ve öbür kaç geliştirme daha sırada bekliyor. Epic, her iki haftada bir yol haritası güncellemesi yapacağını da söyledi. Şayet ki Epic’in yol haritasını takip etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Buradan hangi özellikleri planlandığını ve kestirimi olarak ne vakit çıkacağını görebilirsiniz.

Başa dön tuşu