Facebook ve Messenger artık bu telefonlarda çalışmayacak!

Sosyal medya devi Facebook, yaptığı bir açıklama ile Windows Phone dayanağını sonlandıracağını duyurdu. 30 Nisan tarihinden itibaren Facebook ve Messenger artık bu telefonlarda çalışmayacak!

Facebook ve Messenger artık bu telefonlarda çalışmayacak!

Yakın vakit önce popüler toplumsal medya devi Instagram, Windows işletim sistemine sahip telefonlardan dayanağını çekeceğini duyurmuş ve uygulama kullanımı için son tarih olarak 30 Nisan‘ı işaret etmişti. Biz de sizlerle bu haberi paylaşmıştık.

Aradan çok geçmeden sosyal medya devi Facebook’un açıklaması ile Facebook ve Messenger‘ın da, Microsoft‘un taşınabilir işletim sistemini kullanan akıllı telefonlardan takviyesini çekeceğinin bilgisi geldi. Şirket artık yalnızca Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar için odaklanmaya devam edeceğini belirtti.

Bu kararın akabinde Windows işletim sistemli telefonlara sahip olan kullanıcılar, telefonlarındaki her üç uygulamayı da  artık kullanamayacaklar. Gelişmenin akabinde, resmi Windows PhoneInstagram uygulaması kullanıcılara, yaklaşan son tarih hakkında bilgi vermek ve web sitelerine yönlendirmek için bir ihtar yayınladı.

Elbette 30 Nisan’dan itibaren kaldırılması beklenen Instagram, Facebook ve Messenger‘ın takviyesinin çekilmesi sürpriz bir karar değil.

Windows 10 Mobile yüklü aygıt sayısının dünya genelinde epeyce az olduğunu dikkate alırsak, yazılım geliştiricilerinin bu işletim sistemi için uygulama geliştirmeye sıcak bakmadığını anlamak çok sıkıntı değil.

Fakat Windows 10 Mobile yüklü telefon kullanıcıları, uygulamayı kullanamayacak olsalar bile, telefonlarında bulunan web tarayıcıları üzerinden her üç platforma da erişim sağlamaya devam edebilecekler.

Başa dön tuşu